CRNO-BELA RUTINA: Partizan bez muke srušio Loznicu!

Fudbaleri Partizana savladali su Loznicu 2:0 (2:0) i plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Nije Partizan imao težak posao protiv sedmoplasiranog tima Prve lige Srbije, u meču gde su bili apsolutni favoriti.

Crno-beli su rutinski slavili u četvrtfinalnoj utakmici i obezbedili plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu Srbije.

Partizan je praktično sve rešio u prvom poluvremenu.

Videlo se od starta da će Loznica igrati sve vreme povučeno i pokušati da iz kontranapada dođe do šanse pred golom crno-belih, što je govorio i odnos u posedu lopte, koji je bio 82-18 u prvom poluvremenu.

Nije Partizan imao ozbiljnije šanse u prvih 20 minuta. Kružili su oko gola Loznice, ali pravog i opasnog udarca nije bilo, pošto je Golović uhvatio sve lopte.

U 23. minutu štoper Loznice ruši Rikarda Gomeša sa leđa, koji se zagradio i bio bliži lopti, dok fudbaler gostujuće ekipe nije ni dotakao loptu.

Sudija je pokazao na korner, zbog čega je trener Partizana Aleksandar Stanojević burno reagovao, nasrnuo na četvrtog sudiju Pavla Tomića, vikao na glavnog sudiju i dobio žuti karton.

Smirio se ubrzo trener Partizana i meč je nastavljen.

Partizan je do vođstva došao u 33. minutu, preko Rikarda Gomeša.

Natho ubacuje loptu na peterac, a napadač Partizana glavom smešta loptu u dalji ugao za vođstvo.

Došao je do 30. gola u sezoni i postigao je barem po jedan pogodak u svim takmičenjima ove sezone.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Partizan je duplirao prednost.

Natho je ubacio loptu iz kornera, Jevtović je glavom poslao loptu na drugu stativu, gde je Lazar Marković ostao usamljen i sa nekoliko metara smestio loptu u mrežu za 2:0 u prvom minutu nadoknade.

Marko Milovanović je na poluvremenu zamenio Rikarda Gomeša, a Partizan je nastavio da stvara šanse i u drugom delu.

Partizan je u 65. minutu imao tri udarca ka golu, sva tri su izblokirana, a onda je posle dodavanja Natha iz kornera na ivicu kaznenog Zdjelar uhvatio volej, gađao rašlje, ali je Golović sjajno odbranio.

U nastavku je štoper hteo da mu vrati loptu glavom u ruke, ali ga je lobovao i umalo postigao autogol. Imali su sreće gosti, pošto je lopta otišla u korner.

Lutovac je u 74. minutu posle prodora po desnoj strani pogodio stativu.

Do kraja je Partizan odradio posao i zadržao prednost.

Be the first to comment on "CRNO-BELA RUTINA: Partizan bez muke srušio Loznicu!"