novak djokovic rolan garos 2023
EPA/Mohammed Badra

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Rolan Garosa.

Novak je u polufinalu savladao prvog igrača planete Karlosa Alkarasa rezultatom 3:1 (6:3, 5:7, 6:1, 6:1).

Ovo je bio njihov drugi međusobni duel i prvi trijumf Srbina.

Nole će u finalu igrati protiv boljeg iz duela između Aleksandera Zvereva i Kaspera Ruda.

Očekivali smo sjajan meč i takav je i bio, ali samo u prva dva seta, pošto se Alkaras povredio početkom trećeg seta.

Đoković je odigrao fantastičan prvi set, imao je rešenja za sve Alkarasove pokušaje. Posle tri uvodna gema bez brejka, Đoković u četvrtom oduzima servis rivalu.

Pri rezultatu 4:2 za Novaka, Španac je imao tri brejk lopte, ali Đoković se spasao i osvojio ovaj maratonski gem.

Na servis Alkarasa u narednom, osmom gemu, nije iskoristio prvu set loptu.

Imao je Alkaras novu šansu, brejk loptu u devetom gemu, ali Novak je sa tri poena u nizu stigao posle 57 minuta igre do 6:3.

Izjednačeno je bilo u drugom setu, a igrači su uglavnom bez problema osvajali svoje servis gemove.

Tako je bilo sve do 4:3 za Alkarasa. Uspeo je Španac da u osmom gemu iskoristi drugu brejk loptu i povede 5:3.

Usledio je najbolji mogući odgovor Đokovića, napravio je ribrejk i smanjio na 5:4. Potom je Nole spasao tri vezane set lopte i izjednačio na 5:5.

Propustio je brejk šansu Srbin u 11. gemu, pa je stigla kazna u 12. Alkaras je ponovo stigao do tri brejk lopte, ovog puta je prvu iskoristio i izjednačio na 1:1.

Posle dva uvodna gema u trećem setu bilo je 1:1. Nakon što je Nole osvojio prvi gem, Alkarasa je uhvatio grč i zatražio je medicinski tajm-aut.

Pošto nije imao pravo na to u tom trentku, sudija Tort je po pravilu Novaku dodelila gem bez borbe, pa je Đokoviću maltene bio poklonjen brejk i vođstvo od 2:1.

Loše se kretao Španac, a Nole je to znalački koristio, te je lako stigao do 6:1 i vođstva u setovima od 2:1.

Alkaras je u pauzi između setova otišao u svlačionicu i imao je priliku da na startu odmah napravi brejk, ali je propustio dve šanse.

Novak se spasao, a potom nanizao pet gemova i poveo sa 5:0. Uspeo je Karlitos da osvoji utešni gem, a onda je Đoković odservirao za pobedu i iskoristio drugu meč loptu za plasman u sedmo finale Rolan Garosa.

Be the first to comment on "NOVAK U FINALU ROLAN GAROSA: Đoković srušio Alkarasa, povreda Španca pokvarila derbi!"