ČUDO U HUMSKOJ: Partizan konačno pobedio!

Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac rezultatom 1:0 (1:0) u utakmici 29. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Crno-beli su upisali prvu pobedu na domaćem terenu još od 13. novembra 2022. godine kada je u Humskoj pao Novi Pazar istim rezultatom.

Nakon toga je vezano pet zvaničnih utakmica bez pobede pred „domaćim navijačima“, sve dok ovog popodneva nije skinuta „kletva“.

„Domaći navijači“ namerno su napisani pod navodnicima, jer gotovo da ih nije ni bilo na tribinama, svega njih nekoliko desetina.

U Humskoj se odavno ne pamti manja poseta, a da nije bila u pitanju neka kazna i zatvaranje tribina.

Mada, čak i tada su u ložama bili navijači koji su, po svemu sudeći, digli ruke od fudbalske sezone.

Partizan je u ovaj meč ušao ofanzivno i već u prvoj situaciji je došao do gola.

Bibars Natho je dva puta izblokirao protivničkog igrača i potom iz prve poslao asistenciju za Rikarda Gomeša.

Najbolji strelac „parnog valjka“ efektno je gađao sa ivice kaznenog prostora i pogodio za vođstvo od 1:0.

Nakon toga je Partizan imao još nekoliko dobrih prilika, pre svega preko Kvinsija Meniga koji se na ovom susretu poprilično ispromašivao.

Najveći je upisao već u 10. minutu, kada je posle jedine greške golmana gostiju Katića sa pet metara prebacio gotovo praznu mrežu.

Zapretio je i Siniša Saničanin, pa Nemanja Jović, ali drugog gola nije bilo, te se mirno odigralo do odlaska na odmor.

U nastavku je Voždovac zapretio preko Teodorovića, dok je Partizan ušao u niz promašenih šansi.

Od Natha, preko Meniga, koji je u tri navrata imao zicere, pa sve do Gomeša koji je u 80. minutu pogodio stativu.

Zapretio je i Voždovac preko Kadrića, ali do kraja utakmice nije imao nijedan šut u okvir gola Nemanje Stevanovića.

Igrač utakmice trebalo bi da bude Andrija Katić, koji je skinuo ogroman broj stopostotnih šansi Partizana, a poslednju u nadoknadi Nemanji Joviću.

Do kraja je ostalo 1:0 iz petog minuta i bodovi će, ipak, ostati u Humskoj ulici.

Be the first to comment on "ČUDO U HUMSKOJ: Partizan konačno pobedio!"