VELIKI KIKS ZVEZDE: TSC odoleo na Marakani!

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa TSC-om na domaćem terenu rezultatom 1:1, u desetom kolu Superlige Srbije.

TSC je posle šest uzastopnih mečeva uspeo da ostane neporažen protiv šampiona Srbije.

Zvezdi je ovo drugi remi ove sezone u domaćem prvenstvu, ujedno drugi u nizu posle „večitog“ derbija.

I pored toga crveno-beli su i dalje lideri na tabeli, a TSC se nalazi među najboljih pet.

Zvezda je ofanzivno počela utakmicu i krenula da stvara pritisak od prvog minuta.

U 18. minutu viđena je najbolja šansa, ali je Kangva loptu glavom dobacio samo do stative.

Uprkos ofanzivi i većem posedu, crveno-beli nisu bili konkretni u poslednjoj trećini terena.

Kontrolisali su meč, imali nekoliko polu-šansi, a onda je usledila kazna.

U 36. je prvo Borjan odlično odbranio udarac Ratkova, da bi u 42. posle velike greške Azarova Jovanović poslao projektil za 0:1.

Delovalo je kao da će se sa tim rezultatom otići na poluvreme, igrale su se poslednje sekunde prvog poluvremena, a onda…

U drugom minutu nadoknade Milunović je zahvatio loptu posle kornera, a ona se od stative odbila do noge golmana Ilića, koji ju je vratio u gol za 1:1.

Posle nešto pogubljenijeg starta, crveno-beli su nastavili da dominiraju na terenu.

Imali su posed i kontrolu, za sve su se pitali, dok je TSC šansu tražio isključivo putem kontranapada.

Sredinom poluvremena Bukari je zablistao u nekoliko navrata i imao dve dobre šanse, a u 62. minutu je njegov udarac okrznuo prečku.

U ostalim akcijama raspoložen je bio samo Katai, koji je konstantno ulazio u šanse, ali nijednu nije uspeo da realizuje.

Kako je vreme odmicalo, tako je Zvezda bila bezidejnija, a TSC je ostajao skoncentrisan.

Mogli su crveno-beli i do pobede, imali su šanse, ali nijedna nije bila kolosalna, pa je TSC zasluženo osvojio bod.

Naredni meč za Zvezdu je prvo kolo grupne faze Lige Evrope u četvrtak protiv Monaka na stadionu „Rajko Mitić“.

Be the first to comment on "VELIKI KIKS ZVEZDE: TSC odoleo na Marakani!"