Takuma Asano - Partizan

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom nad Metalcem u Gornjem Milanovcu rezultatom 1:0 (1:0).

Crno-beli su ove sezone već igrali na stadionu u Gornjem Milanovcu i to meč Superlige Srbije, kada je bilo nerešeno 1:1.

Izabranici Aleksandra Stanojevića tada su bili blizu pobede, ali im je ona izmakla u finišu.

U najvećem delu prvog poluvremena igralo se na polovini Metalca, koji nije imao napadačkih aspiracija, dok je Partizan kontrolisao dešavanja i tražio „rupu“.

Nije je pronalazio celih pola sata, već smo videli tek nekoliko pokušaja sa distance Takume Asana i Bibarsa Natha

A onda je u 30. i 31. minutu Partizan došao do dve velike prilike.

Najpre centaršutom Aleksandra Miljkovića za Filipa Holendera kada je golman Dušan Puletić nekako spasio svoju mrežu.

A onda i udarcem Miloša Jojića koji je odlično gađao dalji ugao, ali je poslao loptu tik iznad prečke.

Ali, to što nije uspeo Jojić, jeste Takuma Asano u 44. minutu.

Gol Japanca u velikoj meri je olakšao posao crno-belima u nastavku, ali bilo je potrebno da konačno „iskorače“ i dođu do drugog gola kojim bi se osigurali, a što nisu uspeli pre mesec dana kada je Metalac ukrao dva vredna boda sa igračem manje.

I išli su Stanojevićevi momci ka tome, zaista, stvarali prilike pred golom Puletića, ali nikako nisu uspevali da mu spakuju drugu loptu iza leđa.

Mogli su to da učine Jojić u 56. minutu, potom Asano u 65. kao i Šćekić u 69. minutu.

Više šansi u jednoj viđeno je u 76. minutu, ponovo je Puletić bio spasilac domaćih, a potom je u 80. mogla da stigne kazna.

Međutim, Igor Vujačić je dobrim blokom uspeo da spasi Nemanju Stevanovića.

Do kraja meča Partizan je imao još nekoliko pokušaja, ali je Puletić sve odbranio, pa su Crno-beli slavili sa 1:0 i prošli u 1/4 finale.

Be the first to comment on "ASANO ODVEO CRNO-BELE DALJE: Partizan dominirao, ali ponovo postigao samo jedan gol"