PROBLEMI U PRAGU: Sparta osvojila samo bod, a skupoceno pojačanje se povredilo!

Fudbaleri Sparte odigrali su nerešeno 1:1 protiv Bohemijansa u prvom kolu češkog šampionata.

Zvezdin rival u kvalifikacijama za LE je poveo golom Lafate iz penala u prvom poluvremenu, ali su gosti do boda stigli u 88. minutu preko Šmida.

Ekipa Andree Stramaćonija nije ni ovoga puta blistala, pogotovo u drugom poluvremenu, a problem pred revanš sa Zvezdom mogao bi da bude povreda Semiha Kaje.

Skupo plaćeno pojačanje Sparte se povredio krajem prvog poluvreme, te je na nosilima napustio teren. Priroda povrede još uvek nije poznata, ali Kaja najverovatnije neće biti u mogućnosti da istrči na teren u četvrtak.

Velikan iz Praga je na ovoj utakmici igrao u sledećoj postavi.

Dubravka, Karavaev, Kaja (Štetina), Mareček, Čivić, Manđek, Mavuba, Ben Haim II (Rosicki), Julis, Plavšić, Lafata (Janko).