GABRIJEL ŽESUS JE SUVO ZLATO SVETSKOG FUDBALA: Brazilski tinejdžer spasao Siti od bruke na Etihadu (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija upisali su važan trijumf u 24. kolu Premijer lige.

Ekipa Pepa Gvardiole je uz puno problema savladala Svonsi sa 2:1.

Građani su sjajno počeli utakmicu. Jedan od najvećih talenata svetskog fudbala Gabrijel Žesus je postigao gol u 11. minutu kojim je Siti poveo sa 1:0. Nastavio je tim iz Mančestera da dominira, propustili su nekoliko lepih prilika, ali nikako nisu mogli do drugog gola.

U drugom poluvremenu Siti nije bio na nivou kao u prvih 45 minuta. Svonsi je nekoliko puta zapretio. Ipak, meč se bližio kraju i očekivala se minimalna pobeda Građana. Ipak, u 81. minutu usledio je šok na Etihadu. Sigurdnson preciznim udarcem sa 20-ak metara postiže gol i donosi izjednačenje Svonsiju. Gvardiola je odmah reagovao uvođenjem Aguera. Siti je svim snagama krenuo ka golu Velšana, i to im se isplatilo. Neverovatni Žesus još jednom trese mrežu Fabijanskog i u 93. minutu donosi Sitiju velika tri boda.

Ovim trijumfom Siti je sada treći na tabeli sa bodom manje od Totenhema i deset od Čelsija. Svonsi je posle dve pobede u nizu upisao poraz, pa se sada nalazi na 16. poziciji sa samo bodom viška od zone ispadanja.

Pogledajte kakvu tetovažu ima ovaj tinejdžer.