LUDNICA NA EMIREJTSU: Dva penala u nadoknadi vremena, Arsenal se provukao protiv Barnlija (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala stigli su do važnog trijumfa nad Barnlijem od 2:1 i to golom Aleksisa Sančeza u 98. minutu iz penala.

Posle prvih 45 minuta golova nije bilo i pored velike dominacije Tobdžija. Ništa se nije menjalo ni u nastavku utakmice. Ekipa Arsena Vengera zasluženo je stigla do vođstva u 59. minutu. Ozil je maestralno izveo korner, a najviši u šesnaestercu je bio Mustafi, koji je preciznim udarcem savladao Hitona. Ipak, samo šest minuta kasnije Arsenal ostaje sa igračem manje. Džaka je sa dve noge startovao na Barnsa a sudija Mos je posle konsultacija sa pomoćnikom Švajcarcu pokazao crveni karton. U narednom periodu nismo videli prevelik broj opasnih napada. Sve se promenilo u nadoknadi vremena koja je trajala sedam minuta. Prvo je Koščelni u svom kaznenom prostoru oborio Barnsa, pa je Mos pokazao na belu tačku. Precizan je bio Andre Grej. Izgledalo je da će Arsenal propustiti još jednu priliku da pobedi. Ali, to se nije dogodilo. Posle centarđuta Sančeza, Ben Mi nogom udara u glavu Koščelnog, a Džon Mos još jednom pokazuje na belu tačku. Ipak, ovoj situaciji je prethodio ofsajd u kom se našao Francuz, pa je Barnli oštećen. Sančez je bez problema savladao Hitona i tako doneo drugo mesto Tobdžijama.

Od 17:30 na programu je poslednji meč ovog kola između Čelsija i Hala.