RONALDO UNIŠTIO JORGANDŽIJE: Real ubedljiv protiv Atletika na Kalderonu (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su savladali gradskog rivala Atletiko na Visente Kalderonu sa 3:0.

Junak velikog trijumfa bio je Kristijano Ronaldo koji je postigao het-trik.

Portugalac je prednost gostima doneo u 23. minutu kada je iz slobodnog udarca, uz pomoć živog zida, savladao Jana Oblaka.

Atletiko je u prvih 20-ak minuta drugog poluvremena potpuno pritisnu Real, imali su momci Čola Simeonea nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspeli da dođu do gola. Presudan momenat dogodio se u 71. minutu, Savić je oborio Ronalda u svom kaznenom, pa su šampioni Evrope dobili penal. CR7 je rutinski izbeo najstrožu kaznu i povisio na 2:o. Konačnih 3:0 bilo je u 77. minutu, ekipa Zinedina Zidana otvorila je sjajan kontra napad, koji je svojim trećim golom završio Ronaldo.

Ovim trijumfom Real je uvećao prednost nad Barselonom i sada ima četiri boda više od najbližeg rivala. Atletiko je tek peti sa devet bodova minusa u odnosu na gradskog suparnika.