PREMIJER LIGA: Preporođeni Azar vodio Čelsi do novog trijumfa (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija upisali su i četvrti trijumf u nizu u okviru Premijer lige. Plavci su slavili na gostovanju Sautemptonu sa 2:0.

Junak trijumfa bio je preporođeni Eden Azar. Belgijanac je postigao prvi gol na meču, kada je u šestoom minutu iskosa sa desne strane poslao loptu kroz noge Forsteru. Sjajni vezista je bio učenik i kod drugog gola svog tima. Azar je dodao do Koste, a ovaj je rezantnim udarcem sa 20-metara sjajno pogodio dalji ugao Sotonovog gola, i postavio konačnih 2:0.

Nemanja Matić odigrao je još jednu izvanrednu utakmicu, dok je Bane Ivanović ušao u poslednjim minutima utamkice. Dušan Tadić je za Sautempton odigrao 77 minuta, i imao je nekoliko veoma dobrih pokušaja.

Ovom pobedom ekipa Antonija Kontea popela se na četvrto mesto i sada ima samo bod manje od prva tri tima na tabeli. Soton je posle dugo vremena poražen na svom terenu, pa će ostati na visokoj devetoj poziciji sa 13 osvojenih bodova.

Deseto kolo Premijer lige utakmicom u ponedeljak zatvaraju Stouk i Svonsi.