BITKA ZA RUSIJU: Kiks Velsa protiv Gruzije, minimalac Hrvata u Finskoj

Od 18 časova odigrana su četiri meča kvalifikacija za SP u Rusiji.

Za nas najinteresantnija utakmica bila je ona u Velsu, gde je domaćin razočarao i odigrao samo 1:1 sa autsajderom Gruzijom. Nije tako izgledalo na startu, Velšani su poveli golom Bejla u 10. minutu. Ipak, to je bil to od jednog od favorita naše grupe. Gruzijci su do velikog boda došli pogodkom Okrijašvilija u 57. minutu. Vels sada ima pet bodova, dok je Gruzija osvojila svoj prvi.

U grupi G Izrael je bez puno problema pobedio Lihtenštajn sa 2:1 Dvostruki strelac bio je Hemed, a počasni gol za goste dao je Gepel.

Jedina grupe u kojoj je odigrano dva meča jeste grupa I.

Hrvatska je minimalnim rezultatom pobedila Finsku u gostima, a jedini gol delo je Marija Mandžukića u 18. minutu.

U drugoj utakmici ove grupe Ukrajina je na neutralnom terenu u Krakovu sa 3:o pobedila tkz reprezentaciju Kosova. Tim Andreja Ševčenka tako je upisa prvi trijumf u kvalifikacijama, a strelci su bili Kravec, Jarmolenko i Rotan.