PIKFORD PRAVIO ČUDA NA GOLU, ALI UZALUD: Kejn doneo Totenhemu tri važna boda (VIDEO)

Fudbaleri Totenhema pobedili su u poslednjem meču petog kola Premijer lige Sanderlend sa 1:0.

Sparsi su napadali tokom čitavog meča, i pravo je čudo što su pobedili samo sa minimalnim rezultatom. Golman gostiju Pikford je imao neverovatan dan, i branio je šuteve iz svih mogućih pozicija. Totenhem je u prvom poluvremenu imao pregršt dobrih šansi, Kejnu je golman Sanderlenda skinuo nekoliko zicera, a Son je imao stativu.

Ništa se nije menjalo ni u drugom poluvremenu, u kom su momci Maurisija Poketina ponovo bili daleko bolji rival. Dobru igru krunisali su golom Hari Kejna u 59. minutu. Mogli su Sparsi da dođu do ubedljivije pobede, ali je Pikford spustio zavesu i nije dozvolio Aliju, Sonu, Sisoku, Lameli da ga savladaju. Jedino što treba da brine trenera Poketina jeste povreda Kejna u samoj završnici meča. On je na nosilima iznešen sa stadiona. Nadamo se da povreda nije teže prirode, jer je engleski napadač taman uhvatio pravu formu.

Totenhem se ovim trijumfom popeo na treće mesto sa 11 osvojenih bodova, Mojesov Sanderlend ostao je zakucan na dnu, i ima samo jedan bod.