KLOP NADMUDRIO KONTEA: Liverpul se uzdignutih ruku vraća sa Stamford Bridža (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula upisali su veliki trijumf u derbi meču petog kola Premijer lige.

Momci Jirgena Klopa su na Stamford Bridžu savladali Čelsi sa 2:1.

Ekipa Liverpula bila je daleko boji rival u prvom poluvremenu utakmice, dok su Plavci bili neprepoznatljivi. Redsi su do prednosti došli posle očajne reakcije domaćih, kada je posle izvedenog auta Lovren sam ostao ispred Kurtoe i pogodio za 1:0. Liverpul je do poluvremena uspeo da udvostruči prednosti i to na kakav način. Henderson je iskosa sa leve strane raspalio loptu, koja je završila u roglju Kurtoinog gola, pa je na semaforu stajalo 2:0. Tim rezultatom se i završilo prvo poluvreme.

Jirgen Klop je za drugo poluvreme spremio defanzivnu taktiku. Ona je dobro funkcionisala, sve dok Matić nije promešao odbranu Liverpula i onda kao na tacni uposlio Kostu, kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu i smanji na 2:1. Čelsi je i do kraja utakmice imao inicijativu, ali sem nekoiliko polušansi nije ozbiljno ugrozio gol Minjolea. Liverpul je čak bio i bliži golu, ali je Kurtoa sjajno zaustavio udarac glavom Oriđija. Redsi su tako upisali i treću pobedu u sezoni, pa su se na tabeli izjednačili sa Plavcima, oba tima imaju po 10 bodova.

Nemanja Matić i Bane Ivanović odigrali su čitavu utakmicu, dok je Grujić meč presedeo na klupi.