LUKAKUOVA RAPSODIJA U SANDERLENDU: Belgijski napadač het-trikom dirigovao u ubedljivoj pobedi Evertona (VIDEO)

Fudbaleri Evertona ostvarili su ubedljivu pobedu u poslednjem meču četvrtog kola Premijer lige. Oni su na gostovanju savladali Sanderlend sa 3:0.

Posle prvog poluvremena nije bilo golova, a oba tima su propustila po jednu veliku šansu. Everton preko Lukakua, a Sanderlend preko Defoa.

Drugo poluvreme donelo nam je tri pogodka kluba iz Liverpula i sva tri je postigao Romelo Lukaku. Belgijski napadač je u samo 11 minuta postigao het-trik. Sve je krenulo u 60. minutu kada je Idrisa Gej centrirao, a stameni napadač nadskočio sve i glavom poslao loptu u mrežu. Osam minuta kasnije, novi gol glavom, ovoga puta asistent je bio Bolasi. Konačnih 3:o Lukaku je postavio u 71. minutu, ovoga puta nogom na dodavanje Miraljasa.

Evertonu je ovo treći uzastopni trijumf, pa se sad nalazi na deobi drugog mesta sa Čelsijem sa 10 osvojenih bodova. Sa druge strane davljenik Sanderlend je posle još jednog poraza ostao zakucan na dno tabele zajedno sa Stoukom, i ima samo jedan osvojen bod.