ZVEZDA SLAVI REMI: Rezultat po meri crveno-belih (VIDEO)

Crvena Zvezda se iz Bugarske vraća sa sjajnim rezultatom, 2:2. Ludogorec je posle očajne reakcije odbrane Zvezde, i minijature Kafua poveo pred kraj poluvremena. Ipak, naš šampion je u dgurom poluvremenu preko majstorija Kataija i Kange došao do velikog preokreta. Imali su crveno-beli nekoliko opasnih napada, ali nisu uspeli da uvečaju prednost. Ludogorec je posle nove nepažnje u odbrani našeg šampiona došao do izjednačenja preko rezerviste Kešerua. Do kraja meča Bugari su bili opasniji, ali promene rezultata nje bilo. Zvezda ima sjajan rezultat pred revanš, Ludogorec će na Marakani morati da postigne barem gol ako želi dalje. Ipak, stiče se utisak da će jedna stvar presuditi dvomeč. Ukoliko odbrana Zvezde bude na daleko višem nivou nego danas, i ako se crveno-beli ne odluče na branjenje stečenog u Razgradu, naš šampion ima dobre šanse za prolaz.

TOK MEČA:

LUDOGOREC- Stojanov, Minev, Plastun, Moti, Natanijel, Marselinjo, Lukoki, Vanderson, Kafu

ZVEZDA: Kahriman, Cvetković, Rendulić, Fibel, Ibanjez, Le Talek, Donald, Katai, Kanga, Mouče, Srnić

Provokacija navijača Ludogoreca, na 40-ak minuta pre početka meča zapevali su Partizanovu pesmu: Gde god ti da igraš tu su tvoji Grobari, samo tebi verni samo tebi odani. Delije su im uputili aplauz podsmeha.

Stadion je pun. Ima i navijača Zvezde, kojima je bilo namenjeno oko 400 karata, ali Delija ima dosta više od tog broja. U četvrtom minutu Le Talek je opomenut od sudije zbog visoko podignute noge. Na prvu šansu čekali smo do 12 minuta, Lukas je centrirao, a  Marselinjo tukao glavom. Srećom lopta je otišla pored gola. Nekoliko minuta kasnije Marselinjo je olako pao u šesnaestercu posle duela sa Rendulićem, a sudija mu je pokazao žuti karton zbog očiglednog simuliranja. Još jedna šansa za Ludogorec. Ponovo je Marselinjo šutirao glavom, ali iz opasne pozicije loptu je poslao daleko preko gola. Prva prilika i za Zvezdu, Katai je pokušao iskosa sa leve strane, ali je Stojanov odbranio, pa je Zvezda dobila samo korner. Usledio je šut Cvetkovića, posle kojeg je lopta završila daleko, daleko iznad prečke. Natanijel je u 25. minutu šutirao, ali je to bio udarac u rangu Cvetkovićevog, potpuno neprecizan. Opasan pokušaj Vandersona u narednom minutu. Lopta je otišla pored Kahrimanovog gola. Donald je nakon starta na sredini terena dobio žuti karton, prva javna opomena za našeg šampiona. Ponovo je probao Marselinjo, ali je njegov udarac sjajno izblokirao Fibel, pa je lopta otišla u korner. Nova opasnost pred golom Zvezde, Lukoki je prihvatio loptu, ušao u šesnaesterac i šutirao, lopta je opet završila daleko od gola. Puno problema prave fudbaleri Ludogoreca po bokovima crveno-belima. Srećom ništa osim kornera Bugari ne mogu iznude iz toga. U 43. minutu poveo je Ludogorec. Kafu se prošetao kroz očajnu odbranu našeg tima, lako obišao Kahrimana, i potom mirno ubacio loptu u nebranjenu mrežu. Još jedna šansa za domaće, srećom Lukokijev udarac glavom završio je preko gola. To je bio i poslednji detalj u prvom delu, posle kojeg Zvezda gubi sa 1:0. Crveno-beli su bili bezopasni tokom celog poluvremena, čekali su kontru do koje nije došlo, na kraju im se to i obilo o glavu. Počelo je drugo poluvreme. GOOOOOOOL, Katai je obrukao celokupnu odbranu Ludogoreca, napravio je nekoliko sjajnih driblinga, te sjajno šutirao i savladao Stojanova, 1:1. Zvezda igra dosta bolje u nastavku meča. Ludogorec teže dolazi do opasnih situacija. Velika šansa za Zvezdu, Srnić je probio po desnoj strani i uputio oštar centaršut, nesrećom Mouče je zakasnio i prilika je otišla u nepovrat. Opasan napad i na drugoj strani, srećom Lukoki nije dobro zahvatio loptu. Opasan pokušaj Lukasa sa 20-ak metara, lopta je prohujala pored stative Kahrimanovog gola. Nova opasnost pred golom Zvezde, Vanderson je tukao iskosa sa desne strane, ali je udarac završio pored gola. AUU KAKVA GOLČINA, Kanga je majstorski šutirao sa 20-metara i pogodio mrežu nemoćnog Stojanova. Preokret našeg šampiona. Ruiz je zamenio Moučea, a Kešeru Lukokija. Nova izmena u Ludogorecu, Kišada menja Sašu. Sa tribina se čuej Uefa mafija, Kosovo je Srbija. Štetaaa, Ludogorec je izjednačio na 2:2. Rezerva Kešeru je kaznio iznenađene fudbalere Zvezde i poravnao rezultat. Oštar faul Ibanjeza za koji je dobio žuti karton. Opasan napad ludogoreca, Kišadin šut je izblokiran. Koškanje posle faula nad Kataijem, sve se završilo javnom opomenom za Mocija. Ponovo je Fibel sjajno izblokirao šut domaćih. Ibanjez pokušava, ali šalje loptu daleko pored gola. Sjajni Katai napušta teren, menja ga Sikimić, a Kahriman preuzima kapitensku traku. Žuti karton iz Kangu, zbog prigovora nakon faula kojeg je napravio. Opasno je Natanijel šutirao iz odbitka posle slobodnjaka, srećom lopta je otišla pored gola. Igraće se četiri minuta nadoknade vremena. Do kraja meča nije bilo šansi, pa se na revanš u Beograd ide rezultatom 2:2