TO MAJSTORE: Sjajni Nikola Milojević od pakla do velikog polufinala!

Srpski teniser Nikola Milojević obezbedio je plasman u polufinale čelendžera u američkom Tempeu.

On je posle velike borbe i preokreta savladao rivala iz Dominikanske Republike Ernandeza Fernandeza sa 2:1 (4:6, 6:1, 7:5) za 137 minuta igre.

Posle gubljenja prvog seta, Nikola je odigrao sjajni drugi set u kome je dva puta napravio brejk i bez problema stigao do izjednačenja.

Najveća borba viđena je u odlučujućem trećem setu. Ernandez je prvi stigao do brejka, te je poveo sa 4:2. Ipak, Milojević je u narednom gemu odmah vratio brejk. Pri rezultatu 5:4 za rivala, srpski teniser je bio na servisu. Enandez je imao dve meč lopte, koje srećom nije iskoristio. Posle ovoga, Dominikanac je potpuno pao, a Milojević je vezao dva gema i stigao do važnog trijumfa.

Rival srpskom teniseru u polufinalu biće šesti nosilac Tejmuraz Gabašvili iz Gruzije.

Turnir u Tempeu se igra po prvi put ove sezone, za nagradni fond od 75.000 dolara.