POZNAT I POSLEDNJI POLUFINALISTA: Vavrinka pobedio Delpa i zakazao susret sa Nišikorijem!

Stanislas Vavrinka je poslednji učesnik polufinala US Opena.

On je u četvrtfinalu posle četiri odigrana seta savladao Huana Martina del Potra-7:6, 4:6, 6:3, 6:2.

Vavvrinka je u prvom setu prvi pretrpeo brejk, ali je uspeo da ga u narednih nekoliko gemova uzvrati. Ušlo se u taj-brejk u kome je Švajcarac od starta stekao prednost koju nije ispuštao do kraja, pa je sa 7:5 u odlučujućem gemu stigao do prvog seta.

Del Potro se vratio u drugom. U sedmom gemu je oduzeo servis protivniku, što mu je bilo dovoljno za osvajanje seta rezultatom 6:4.

Vavrinka je ponovo došao do prednosti. On je u trećem setu u osmom gemu posle velike borbe stigao do brejka. U narednom je iskoristio prvu set loptu, pa je poveo sa 2:1.

Ispostaviće se poslednji set je doneo i najmanje neizvesnosti. Švajcarac je već na startu seta dva puta u nizu uzeo servis rivalu, te je do kraja seta lagano održavao prednosti i potpuno zasluženo se plasirao u polufinale.

Tamo ga čeka Kei Nišikori koji je posle preokreta izbacio Endija Mareja.

Drugi polufinalni par čine Novak Đoković i Gael Monfis.