FILIPOVIĆ ZA BOD: Srbija izvukla remi protiv Mađara na startu OI

Vaterpolo reprezentacija Srbije remizirale je 13:13 sa Mađarskom u prvom meču na Olimpijskim igrama.

Delfini su od početka meča bili u konstantnom zaostatku, naši severni susedi imali su tri gola prednosti na poluvremenu, a ona je početkom trećeg dela porasla i na četiri razlike. Usledila je Savićeva promena golmana, naši su zaigrali bolje u odbrani, pa se prednost Mađara polako topila.

Remi našim vaterpolistima doneo je sjajni Filip Filipović golom četiri minuta pre kraja. On je bio i najefikasniji u Srbiji sa 4 postignuta pogodka. Delfini naredni meč igraju protiv Grčke 8. avgusta u 14 časova po našem vremenu.

SRBIJA: Gojko Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović 1, Ćuk 2, Duško Pijetlović 1, Nikić 2, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 4, Prlainović, Stefan Mitrović 1, Branislav Mitrović. Selektor: Dejan Savić.

MAĐARSKA: Nađi, Zalanki 1, Manherc 1, Erdelji 1, Vamoš 2, Hošnjanski 3, Adam Deker, Sivoš 1, Daniel Varga 1 (1), Deneš Varga 2, Kiš 1, Harai, Atila Deker. Selektor: Tibor Benedek.