Košarkaši Crvene zvezde iz Istanbula se vraćaju sa velikom ljagom!

Anadolu Efes je ponizio sramnu četu Janisa Sferopulosa rezultatom 100:55. To je ujedno i najubedljiviji poraz Zvezde u istoriji Evrolige.

Na ovaj način turski velikan je izboriio plasman u plej-in, Partizan je ostao na poziciji 11, a Zvezda je obrukala sebe i srpsku košarku.

Iluzorno je bilo očekivati da će Zvezda, koja je odavno ispala, pobediti Efes i pomoći svom večitom rivalu, ali ovakvo odsustvo želje za bilo kakvim trudom i igrom niko nije mogao da očekuje.

Izveštaj utakmice nije ni potreban, sve je bilo jasno nakon par minuta posle kojih je Zvezda imala čak 5 izgubljenih lopti. Pravo je čudo to kako je Efes posle prvih deset minuta vodio samo sa 15:11.

Nastavili su crveno-beli da greše i dele lopte igračima turskog velikana i u drugom periodu, a prednost Turaka je rasla iz minuta u minut. Jedino je Luka Mitrović nešto pokušavao, dok je raspoloženi Ilajdža Brajant urnisao odbranu Zvezde.

Izabranici Janisa Sferopulosa na poluvremenu su imali čak 14 izgubljenih lopti, a gubili su rezultatom 45:31.

Šta tek reći o skandaloznoj igri Zvezde u drugom poluvremenu. Prednost Efesa rasla je iz napada u napad, a košarkaši crveno-belih na terenu su izgledali kao pravi amateri.

Miloš Teodosić je tokom trećeg perioda isključen jer je osetio nepoštovanje od strane rivala, ali Zvezda je svojom predstavom samo to i zaslužila.

U četvrtom periodu umalo je usledila i tuča, a sve se završilo isključenjima Tajrika Džonsa i Džoela Bolomboja.

Na kraju, vredi dodati da je Zvezda drugo poluvreme izgubila rezultatom 55:24.

Ilajdža Brajant predvodio je Efes sa 26 poena, Derek Vilis ubacio je 15, Danijel Oturu imao je 13, a Erdžan Osmani 12.

U sramnom izdanju Zvezde, po 11 poena ubacili su Rokas Gedraitis, Luka Mitrović i Nemanja Nedović.

2 Comments on "BESRAMNA ZVEZDA OBRUKALA SEBE I SRPSKU KOŠARKU: Efes PONIZIO amatersku družinu sa Malog Kalemegdana!"