TO SE ČEKALO: Partizan dobio NAJBOLJE moguće vesti!

Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su savladali Valensiju u Istanbulu rezultatom 118:88 u okviru 29. kola Evrolige.

Turski velikan sada ima skor od 18 pobeda i 11 neuspeha, dok je klub iz Andaluzije na 13 trijumfa i 16 poraza.

Ovakav ishod i te kako ide u prilog Partizanu, koji je pre ovog kola bio izjednačen sa Valensijom na deobi desete pozicije, poslednje koja vodi u plej-in.

Pitanje pobednika bilo je rešeno posle druge četvrtine, koju je Fener rešio u svoju korist rezultatom 35:18.

Domaći košarkaši su bez problema priveli meč kraju u nastavku i zasluženo stigli do važne pobede.

Najefikasniji u Feneru bio je Tajler Dorsi sa 28 poena, Najdžel Hejs-Dejvis dodao je 21, Skoti Vilbekin 20, a dvocifren je bio i Tarik Biberović sa 12. Srpski reprezentativac Marko Gudurić utakmicu je završio sa osam koševa.

Brendon Dejvis je bio najbolji u Valensiji sa 18 poena, Džastin Anderson i Džered Harper ubacili su po 12, dok je Damijen Inglis dodao deset. Srpski reprezentativac Stefan Jović imao je skok i četiri asistencije.

Nažalost, Partizan ovo nije iskoristio pošto je izgubio u Barseloni i opet je izjednačen sa Valensijom na tabeli.

Crno-beli do kraja sezone prvo dočekuju Baskoniju, Real Madrid i Olimpijakos, potom im sledi gostovanje Albi u Berlinu, a na kraju i duel sa Valensijom.

Španski tim će naredne nedelje ugostiti Bajern i gostovati Monaku, a pred dolazak utakmicu sa Partizanom igraće baš u Beogradu protiv Makabija iz Tel Aviva.

Be the first to comment on "TO SE ČEKALO: Partizan dobio NAJBOLJE moguće vesti!"