USPEŠAN POČETAK: Bjelica i Radičević vodili Zvezdu do ubedljive pobede!

Crvena zvezda otvorila je pripreme za novu sezonu ubedljivom pobedom nad Vršcem u prijateljskom susretu – 116:79 (28:25,31:19,25:15,32:20)

U utakmici koja je odigrana u dvorani Aleksandar Nikolić bez prisustva publike najefikasniji kod crveno-belih bio je Milko Bjelica sa 23 poena, dok je Nikola Radičević ubacio 17 poena poena uz 5 asistencija.

Posle izjednačenog početka, crveno-beli su u poslednjim minutima uvodne četvrtine preuzeli kontrolu u meču, a Džejms Feldin je u poslednja dva minuta ubacio sedam vezanih poena, da bi rezultatski sve bilo rešeno posle serije 20-0 u prva četiri minuta druge deonice, u kojoj su trojke ubacivali Radičević, Feldin, Dangubić, Bjelica…uz atraktivne poene Lesora za 48:25, a na poluvremenu na semaforu je stajalo 59:34.

U drugom poluvremenu trener Dušan Alimpijević je ukazao šansu svim igračima koji su bili u protokolu, a srpski i regionalni šampion zabeležio je veoma ubedljivu pobedu.

U sledećoj utakmici, koja je na programu 3.septembra, crveno-beli će u dvorani Milenijum igrati protiv ruskog Zenita iz Sankt Peterburga.

Crvena zvezda: Marko Kešelj 6, Nikola Radičević 17, Nemanja Dangubić 6, Dejan Davidovac 7, Dragan Apić 13, Stefan Lazarević 6, Aleksa Radanov 3, Džejms Feldin 13, Stefan Janković 4, Petar Rakićević, Matias Lesor 7, Nikola Jovanović 11, Milko Bjelica 23.