PLAVCI HLADE ŠAMPANJAC: Vest Hem rastužio Totenhem i uručio Čelsiju šampionski pehar (VIDEO)

Fudbaleri Vest Hema savladali su Totenhem u londonskom derbiju sa 1:0 i tako najverovatnije doneli novu šampionski titulu Čelsiju.

Sparsi sada imaju četiri boda manje od Plavaca, ali i meč više.

Pevci su bili bolji rival u prvom poluvremenu, ali je Adrijan sa nekoliko čudesnih intervencija spasao Vest Hem. Drugo poluvreme krenulo je veoma rezervisano, Totenhem je imao loptu u svom posedu, ali je teško stvarao prilike. Kazna za to stigla je u 65. minutu kada je Lanzini posle pravog karambola u šesnaestercu Sparsa zakucao loptu u mrežu Uga Ljorisa. Totenhem je bacio sve karte u napad, ali do kraja meča nije uspeo da stigne ni do remija, bliži golu bio je Vest Hem, ipak promene rezultat nije bilo.

Vest Hem je ovim trijumfom i matematički obezbedio opstanak u ligi, dok će Totenhem sezonu najverovatnije završiti na drugom mestu.