TRKA ZA TITULU POSTAJE SVE ZANIMLJIVIJA: Barselona pobedila Atletiko na Kalderonu i preuzela prvo mesto od Reala (VIDEO)

Fudbaleri Barselone savladali su na Visente Kalderonu Atletiko Madrid sa 2:1 u derbi meču 24. kola Primere.

Posle prvih 45 minuta golova nije bilo, pošto su golmani, Oblak i Ter Štegen, bili na visini zadatka.

Sve se promenilo u nastavku utakmice. Barselona je povela golom Rafinje u 64. minutu posle pravog karambola u šesnaestercu Jorgandžija. Ipak, Atletiku nije dugo trebalo da stigne do izjednačenjačenja. U 70. minutu, posle centaršuta Kokea, Godin je glavom smestio loptu u mrežu. Barselona je do važna tri boda stigla preko svoj najboljeg igrača, Lionela Mesija. Igrao se 86. minut kada je vihorni Argentinac bio na pravom mestu posle odbitka i poslao loptu iza leđa Oblaka.

Ovim trijumfom Katalonci su preuzeli prvo mesto od Reala i sada imaju dva boda i dva meča više. Sa druge strane, Atletiko se porazom i sigurno oprostio od borbe za titulu. Ekipa Čola Simeonea je na četvrtom mestu sa devet bodova minusa u odnosu na današnjeg rivala.

Real Madrid svoj meč igra večeras, čeka ga teško gostovanje Viljarealu.