SUROVI BAJERN UNIŠTIO LAJPCIG: Bavarci sa tri komada samleli rivala i pokazali ko je najbolji tim u zemlji (VIDEO)

Večerašnjim utakmicama okončano je i poslednje kolo Bundes lige u ovoj godini.

Sve oči bile su uprte u Minhen, gde je domaći Bajern dočekao najveće iznenađenje šampionata, ekipu Lajpciga. Bavarci su pred ovaj meč bili izjednačeni sa večerašnjim rivalima, a posle njega imaju tri boda prednosti pošto su lako i ubedljivo slavili sa 3:0. Očekivao se sigurno veći otpor Lajpcig, ali ekipa Karla Anćelotija nije ništa prepustila slučaju. Sve je bilo rešeno posle prvih 45 minuta kada smo i videli sva tri gola. Bajern je poveo preko Alkantare u 17, a osam minuta kasnije prednost je duplirao Miler. Usledio je 30. minut i direktan crveni karton za najboljeg fudbalera gostiju Emila Forsberga, pa se već tada znao pobednik. Domaćin je do kraja prvog poluvremena golom Levandovskog sa bele tačke stigao do 3:0. U nastavku utakmice nismo videli nijedan gol, pa će Bajern Novu godinu dočekati sa 39 bodova na čeku tabele, imaće tri više od Lajpciga koji je i dalje drugi.

U ostalim mečevima Hofenhajm je odigrao 1:1 sa Verderom na svom terenu, a isti rezultat bio je na meču između Kolna i Leverkuzena. Herta je stigla do važne pobede od 2:0 nad Darmštatom, pa je klub iz glavnog grada Nemačke sada treći na tabeli. Tri boda osvojio je i Frajburg koji je slavio na gostovanju Ingolštatu sa 2:1.