NEMA VIŠE NEPORAŽENIH U PREMIJER LIGI: Čelsi slavio protiv Totenhema u velikom derbiju Londona (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija savladali su u velikom derbiju Londona Totenhem posle preokreta sa 2:1.

Sparsi su tokom prvih 45 minuta dominirali, Plavci su jedna uspevali da pređu na polovinu rivala. Takva igra donela je prednost ekipi Maurisija Poketina u 11. minutu. Eriksen je prekinuo post 0d osam meseci bez gola u Premijer ligi, te je snažnim udarcem sa 20-ak metara zakucao loptu u mrežu Tiboa Kurtoe. Nastavio je Totenhem da dominira, propustili su nekoliko lepih prilika, a onda je u smiraj prvog dela stigla kazna. Matić je dodao do Pedra, a ovaj je preciznim šutem sa ivice šesnaesterca savladao nemoćnog Ljorisa.

Čelsi je dosta bolje zaigrao u drugih 45 minuta, pa je posle sjajnog solo prodora Koste i njegove asistencije ka Mozesu, na semaforu stalao 2:1 za domaćina. Ekipa Antonija Kontea samo nekoliko trenutaka kasnije imala je ogromnu priliku za 3:1, ali je Markos Alonso iz izgledne situacije očajno šutirao daleko preko gola. Kako se meč bližio kraju, Čelsi je sve manje išao u napad, a većinu brige usmerio je ka odbrani. Totenhem je do poslednjih sekundi bezuspešno pokušavao da nađe put do izjednačenja. Na kraju sedma uzastopna pobeda Konteovog tima, pa je Čelsi sada prvi na tabeli sa 31 bodom, Pevci su peti sa 24 poena.

Sledeće nedelje Čelsi očekuje teško gostovanje Mančester Sitiju, dok će Totenhem koji je doživeo prvi poraz u Premijer ligi dočekati Svonsi na Vajt Hart Lejnu.