CRVENO-BELI IZGUBILI DOBIJENU UTAKMICU: Neverovatni Lengford u završnici slomio Zvezdu

Košarkaši Crvene Zvezde doživeli su poraz na gostovanju Uniksu u Kazanju rezultatom 65:62.

Ovo je četvrti poraz srpskog šampiona, dok je ruski tim upisao drugu pobedu ove sezone.

Ekipa Dejana Radonjića propustila je lepu priliku da stigne do trećeg trijumfa. Zvezda je u poslednjoj deonici vodila i sa 9 razlike, ali je sjajni Kit Lengford u najvažnijim trenucima odigrao najbolje.

Najefikasniji u taboru Crveno-belih bio je Volters sa 11 poena, pored njega jedini dvocifreni bio je Kuzmić sa 10. Uniks je do bitne pobede predvodio neverovatni Kit Lengford koji je ubacio 23 poena, Banić i Vilijams dodali su po 10.

U narednom kolu Zvezda 15. novembra gostuje Bambergu, dok Uniks ide na noge Efesu.

TOK MEČA:

Prva četvrtina protekla je u konstantnom smenjivanju timova u vođstvu. Zvezda je sredinom deonice stigla do +5, ali je Uniks napravio seriju od 7:0 i preokrenuo na 15:13. Na kraju prve četvrtine bilo je nerešeno 17:17. Najefikasniji u ekipi Dejana Radonjića su Ognjen Kuzmić i Luka Mitrović sa sedam poena, dok su na drugoj strani Lengford i Kolom ubacili po četiri. Drugih 10 minuta počelo je igrom koš za koš, sve dok se ekipa Dejana Radonjića u finišu nije odlepila na sigurniju distancu. Simonović je krajem poluvremena pogodio trojku, nakon ukradene lopte Jovića, pa je srpski šampion na poluvreme otišao sa vođstvom od 32:27. Sjajno je počela treća deonica za goste iz Beograda. Posle dobre odbrane i promašaja Lengforda, Branko Lazić pogađa iz kornera, koristeći veoma dobru asistenciju Gudurića, a potom Mitrović divno polaže na drugi obruč za prvu dvocifrenu prednost na susretu (27:37). Uniks nikako nije uspevao da se približi Zvezdi, pa je posle trojke Jovića naš tim i dalje imao osetniju prednost, 42:33. Usledio je slabiji period igre Radonjićevog tima, što su Rusi preko Lengforda i Panina smanjili razliku. Kuzmić je zatim pogodio jedno bacanje, a Gudurić je na pravdi Boga dobio tehničku grešku. Uniks je to maksimalno iskoristio, pa se do kraja perioda u potpunosti približio Zvezdi, 41:43. Crveno-beli su počeli odlučujući period izgubljenom loptu, pa su Rusi posle dugo vremena stigli do izjednačenja. Nastavila je Zvezda da igra veoma dobru odbranu, Volters je pogodio za dva, a Simonović za tri u međuvremenu, za novu prednost svog tima, koju Dangubić pogađanjem diže na +5 (45:50).  Igra se ubrzala posle tajm-auta Pašutina, Dženkins i Voronov vezali su po četiri poena, ali je onda igrač ruskog predstavnika napravio nesportsku ličnu na Voltersu, koji je pre toga ukrao loptu Vilijamsu, pa je meč za njega bio završen pet minuta pre kraja. Volters je realizovao jedno bacanje, da bi Simonović, posle lopte sa strane, pogodio trojku od tablu (49:58). Odgovorio je Lengford u sledećem napadu na isti način, ali je zatim Volters lepo položio. Usledio je novi pogodak Lengforda, ondosno koraci Voltersa, posle kojih Banić pogađa, a Radonjić reaguje tajm-autom (56:60). Nije Zvezda mogla do koša posle ofanzivnog skoka Kuzmića, da bi Lengford novim pogotkom primakao svoj tim na samo posed zaostatka. Jović iz teške pozicije nije dobacio do koša, ali je potom Banić napravio faul u napadu i crveno-beli su zadržali prednost na 90 sekundi pre kraja (58:60). Lazić nije uspeo da pogodi za tri i uveća vođstvo svog tima, dok je Lengford na drugoj strani, posle ‘jeftinog’ faula Dženkinsa, doneo izjednačenje. Izgledalo je da Zvezda neće imati rešenja u narednom napadu, ali je Volters nekako uspeo da iznudi faul i pogodi oba bacanja (60:62). 25 sekundi pre kraja Lazić je napravio pametan faul, ali Lengford pogađa trojku i ostavlja gostima 16 sekundi da stignu do trijumfa. Nažalost, Volters je potrošio dosta sekundi, posle čega je usledio Dženkinsov promašaj iz veoma teške pozicije, pa je Uniks stigao do trijumfa.