TOBDŽIJE SU LONDONSKE GAZDE: Arsenal za 45 minuta rasturio očajni Čelsi (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala slavili su u londonskom derbiju protiv Čelsija sa ubedljivih 3:0.

Sva tri gola videli smo u prvih 45 minuta, kada je ekipa Arsena Vengera potpuno dominirala. Sančez je već u 11. minutu doneo prednost Tobdžijama. Samo tri minuta kasnije novi gol u mreži Kurtoe, ovoga puta strelac je Volkot na dodavanje Beljerina. Sjajni Arsenal je postigao još jedan pogodak pre odlaska na odmor. Ozil je sjajno iskoristio asistenciju Sančeza i savladao nemoćnog Belgijanca. Čelsi je bio razbijen. Odbrana Plavaca je bila daleko od nivoa ozbiljnog fudbala.

U drugom poluvremenu Plavci su zaigrali nešto bolje, ali to nije bilo dovoljno da se barem jednom savlada Petr Čeh. Najbolju šansu za ekipu Antonija Kontea imao je rezervista Bačuaji u završnici utakmice, ali je češki golman sjajno reagovao i izbacio loptu u korner. Arsen Venger može da bude zadovoljan predstavom i pobedom svog tima, posle koje će Arsenal zasesti na treću poziciju Premijer lige. Čelsi je nastavio sa lošim rezultatima, nakon remija sa Svonsijem, pa će sledeće kolo dočekati tek na osmoj poziciji.