ZADAR „POTPISAO“ SMENU JANISA SFEROPULOSA? Sramna Crvena zvezda poražena u Pioniru na startu ABA lige

Janis Sferopulos
FOTO: Spartak/Mirjam Jegic Patarcic

Košarkaši Crvene zvezde su posle duplog kola nove sezone Evrolige poslednji, odnosno 20. na tabeli, a katastrofalno su krenuli i u ABA ligi.


U prvom kolu B grupe u hali „Aleksandar Nikolić,“ sramni crveno-beli su poraženi od Zadra sa 79:85 i možda je „potpisana“ smena Janisa Sferopulosa.

Beograđani jesu desetkovani, ali su opet bitili favoriti protiv šampiona Hrvatske koji je iskoristio svaku grešku za „uručenje“ otkaza grčkom stručnjaku?

Ovakav epilog u Pioniru dolazi u najgorem mogućem momentu za Crvenu zvezdu jer sledi gostovanje Fenerbahčeu, prvaku Evrope u petak od 19.45.

Kod osvajača Kupa Radivoja Koraća, dabl-dabl od 15 poena i 10 skokova upisao je Semi Odželej, dok je isti broj poena imao Ebuka Izundu.

Džordan Nvora došao je 14 poena, Tajson Karter 12, a Stefan Miljenović 11. Kod Zadra je najefikasniji bio Vladimir Mihailović sa 21 poenom.


Karlo Žganec dodao je 18, dok je dabl-dabl od 17 poena i 10 skokova upisao Bau Bič. Poslednji dvocifreni sa 10 poena bio je Borna Kapusta.

Be the first to comment on "ZADAR „POTPISAO“ SMENU JANISA SFEROPULOSA? Sramna Crvena zvezda poražena u Pioniru na startu ABA lige"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*