BRONZA OSIGURANA UZ PANIKU NA KRAJU: Olimpijakos vodio celu utakmicu, pa se tresao u finišu

Foto: Evroliga

Olimpijakos je stigao do pobede nad Panatinaikosom rezultatom 97:93 i tako završio Fajnal For u Abu Dabiju kao trećeplasirani tim.


Mnogi ljubitelji igre pod obručom su priželjkivali da se grčki večiti rivali sastanu u velikom finalu, ali grčki klasik smo ipak gledali u borbi za utešnu nagradu. Crveno-beli su pokazali više želje i koncentracije, dok je Panatinaikos delovao iscrpljeno i bez prave energije nakon bolnog poraza od Fenerbahčea u polufinalu.

Košarkaši Olimpijakosa furiozno su otvorili duel protiv Panatinaikosa serijom 9:0, postavljajući ritam utakmice već u uvodnim minutima. Tokom većeg dela meča držali su stabilnu dvocifrenu prednost, uspešno odbijajući sve pokušaje rivala da se ozbiljnije vrati u igru.

Zeleni su uspeli da unesu neizvesnost u samu završnicu – prišli su na svega dva poena zaostatka četiri sekunde pre kraja, koristeći pad koncentracije crveno-belih. Ipak, Alek Piters je ostao pribran, pogodio oba slobodna bacanja i otklonio svaku dilemu oko pobednika.


Najefikasniji u redovima Olimpijakosa bio je upravo Piters sa 32 poena, a pratili su ga Saša Vezenkov sa 23 i Mozes Rajt sa 19. Kod Panatinaikosa, Omer Jurceven je pružio najbolju partiju sa 23 poena, dok su Džedi Osman i Matijas Lesor dodali 14, odnosno 12 poena. Još jednom je razočarao Kendrik Nan, koji je ubacio svega devet.

Be the first to comment on "BRONZA OSIGURANA UZ PANIKU NA KRAJU: Olimpijakos vodio celu utakmicu, pa se tresao u finišu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*