Miodrag Grof Božović, osvajač titule sa Crvenom zvezdom u sezoni 2015/16 dotakao se stanja u srpskom fudbalu, a upitan je kako podići kvalitet istog.
– Da nema derbija između Zvezde i Partizana, kakva bi bio srpski fudbal? Pristalica sam regionalne lige, voleo bih da se to desi. Da opet gledamo Dinamo i Hajduk u Beogradu, Sarajevo i Velež, Borac i Olimpiju, Vardar… Po uzoru na košarku… Teško, jel da? Ali, možda se desi, jednog dana. Po meni, to je jedini način da klubovi iz ovog našeg regiona poboljšaju kvalitet i finansije – rekao je Božović u intervjuu za Kurir.

Pre mesec dana o regionalnoj ligi govorio je i Vladan Milojević, trener crveno-belih posle gostovanja Vardaru u humanitarnoj utakmici.
– Mislim da je svima u podvesti da bi želeli da se napravi regionalna liga od država bivše Jugoslavije. Videćemo šta će se desiti u budućnosti, ja bih voleo… Ima tu dosta klubova, Vardar prolazi kroz težak period, bio je i u drugoj ligi. Vardar je tradicionalan klub, videli ste koliko navijača imaju i koliko narod voli klub, ali da procenim gde bi Vardar bio u našoj ligi… Loš sam prognozer pa neka ostane da sam nedorečen – zaključio je Milojević.
Be the first to comment on "„PRISTALICA SAM REGIONALNE LIGE, VOLEO BIH DA SE TO DESI…“ Milojević dobio podršku bivšeg trenera Crvene zvezde"