U borbi za mesto u eliti evropske košarke, više nije dovoljno imati samo dobar tim – važnu ulogu igraju i brojke, navijačka baza i uticaj na društvenim mrežama.
Crvena zvezda i Partizan, dva kluba sa ogromnom podrškom i bogatom tradicijom, našli su se u centru pažnje nakon što su u grčkim medijima procureli podaci o popularnosti klubova u Evroligi.
Nakon što su se u grčkim medijima pojavile nezvanične informacije, Evroliga je brzo reagovala pokušavajući da stavi tačku na sve daljne spekulacije u javnosti vezane za statistiku i prisutnost na društvenim mrežama. Iz organizacije su poručili da će preduzeti mere protiv onih koji su neovlašteno izneli podatke, uz napomenu da objavljene brojke nisu bile u potpunosti precizne jer nisu obuhvatale sve relevantne pokazatelje
Najnovije zvanične statistike Evrolige pokazuju da interesovanje publike na društvenim mrežama ne jenjava – čak 376,7 miliona korisnika pratilo je sadržaj takmičenja putem Fejsbuka, Instagrama (bez storija) i platforme X tokom ove sezone.
Apsolutni lider po dosegu je Panatinaikos, koji predvodi listu sa impresivnih preko 90 miliona interakcija. Ipak, odmah iza atinskog giganta nalaze se srpski klubovi:
- Partizan sa 84,1 milion pregleda
- Crvena zvezda sa 73,5 miliona
Ovi podaci jasno potvrđuju ogroman potencijal srpskog tržišta, koje je generisalo čak 41,8% ukupne online prisutnosti Evrolige – broj koji govori sam za sebe.
Kada se pogleda ostatak tabele, redosled izgleda ovako:
Žalgiris (63,4M), Real Madrid (59M), Olimpijakos (55,2M), Fenerbahče (50,4M), Barselona (48,1M), Pariz (44,8M), Baskonija (22,5M), Monako (20,9M), Bajern (20,5M), Makabi (13,8M), Asvel (10,8M), Virtus (8,1M), Efes (6,9M), Armani (5,4M), Alba (3,1M).
S obzirom na brojke, logično se nameće pitanje: Koliko bi Evroliga zaista bila ista bez srpskih večitih rivala?
Ukoliko želite da pomognete rad našeg sajta, to možete učiniti klikom na neku od reklama.
Be the first to comment on "BROJKE NE LAŽU : Zvezda i Partizan imaju oružje za Evroligu!"