BIO JE BLIZU ULASKA U TOP 10, ALI SADA JE BLIZU DA ZAVRŠI SVOJU KARIJERU: ,,Iskreno ne vidim sebe da ću više ikada igrati“

Australijski teniser Nik Kirjos poražen je već u prvom kolu Australijan Opena od Britanca Finnlija rezultatom 3:0 u setovima (7:6, 3:6, 7:6). Nakon završetka meča, Kirjos se obratio medijima i izjavio da više nije siguran hoće li igrati singl na ovom turniru, naglašavajući da nije spreman da podnese sve napore koje tenis zahteva.

Iskreno ne vidim sebe da ću više ikada igrati singl ovde. Jednostavno ne želim da samo izađem i igram povređen ili predam meč. Navijači su satima čekali moj meč. Fizički više nisam spreman da izdržim ove napore“ – rekao je Kirijos.

 


Svoj fokus Nik Krijos prebacuje na samo jednom takmičenju.

„Nadam se da ću biti spreman za Vimbldon. Ako ne budem imao problema sa bolom u stomaku, verujem da tamo mogu nešto da uradim“.

Kirjos je predostalo da na Australijan openu nastupa u dublu, a njegov partner biće Tanasi Kokinakis, sa kojim je 2022. godine osvojio pehar u ovoj disciplini.

Nik Kirjos je svoj nabolji plasman na ATP listi imao je 2016 godine kada je bio 13 teniser sveta, a sada je ga trenutno nema na ATP listi.

Nik Kirijos je poslednjih godina bio relativno neaktivan zbog povreda i privatnih razloga, što je uticalo na njegov plasman na ATP listi. S obzirom na to da učestvuje u vrlo malom broju turnira tokom godine, on nije bio u mogućnosti da zadrži visoki plasman. ATP rang lista se bazira na broju osvojenih bodova, a Kirijos je zbog ograničenog broja mečeva, koji mu ne donose dovoljno bodova, pao sa liste ili je bio van nje.

U jednom podkastu, Kirijos je najavio da će tokom ove godine sa Džekom Sokom, svojevremeno osmim teniserom sveta, igrati na profesionalnom piklbol turniru.

Šta je piklbol (pickleball)? U pitanju je sport koji je izmišljen 1965. kao dvorišna igra za decu u SAD. 

On je nalik tenisu i stonom tenisu, ali ima svoja jedinstvena pravila, reket i dimenzije terena. Teren je dužine 13,41 i širine 6,01 metar, a reket je veći nego onaj stonoteniski. Plastična loptica koja se koristi u piklbolu odskače manje nego teniske loptice. Na obe strane mreže je područje koje se zove ‘zona bez voleja’. U njemu, kao što ime kaže, loptica mora da odskoči pre nego što se udari

 


Pogledajte u nastavku kako to izgleda.

Be the first to comment on "BIO JE BLIZU ULASKA U TOP 10, ALI SADA JE BLIZU DA ZAVRŠI SVOJU KARIJERU: ,,Iskreno ne vidim sebe da ću više ikada igrati“"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*