PARNI VALJAK POKORIO UB: Natho dirigovao, Partizan demolirao Jedinstvo!

FOTO: FK Partizan/Miroslav Todorović

Fudbaleri Partizana deklasirali su Jedinstvo u Ubu rezultatom 4:0 u okviru 2. kola Superlige Srbije.

Crno-beli posle dva odigrana kola imaju maksimalnih šest bodova, dok su Ubljani i dalje bez boda sa osam primljenih i bez datog gola.

 


Trener Stanojević je iznenadio odlukom da Mateus Saldanja ostane na klupi i da priliku od prvog minuta dobije Đorđe Jovanović koji je večeras bio vrlo zapažen i konkretan.

Utakmica je za Partizan počela idealno, penal već u prvom minutu koji je iznudio mladi krilni napadač Nemanja Trifunović. Naravno, sa bele tačke je šutirao Bibars Natho, a to je učinio vrlo samouvereno i precizno, pa mladi golman Vukašin Jovanović nije bio ni blizu te lopte – 0:1. Podsetimo, Vukašin Jovanović je mladi golman koji je ovog leta došao iz Partizana na pozajmicu u Jedinstvo.

Zatim je usledila serija propuštenih prilika Đorđa Jovanovića, u 13. 16. i 26. minutu, ali napadač crno-belih nije klonuo duhom i u 27. minutu je iskoristio konfuziju u defanzivnoj liniji domaćih, osvojio je loptu koju je odmah prosledio Trifunoviću, a ovaj iskosa sa leve strane sa desetak metra poslao loptu u mrežu – 0:2.

Pet minuta kasnije je i Ksander Severina imao lepu priliku posle akcije Zahida i Natha, ali je Severinin šut izblokiran i lopta je završila u korneru.

Domaći su uglavnom bili bezopasni, mada su imali par obećavajućih napada, ali je izostajala prava završnica, pa Partizanov golman Jovanović uglavnom nije imao posla u večerašnjoj utakmici.

Đorđe Jovanović se ispromašivao u prvom poluvremenu, ali je posle nepunih sedam minuta u drugom konačno uspeo da pronađe put do mreže Ubljana. Sve se dogodilo posle akcije Jurčevića i Natha, koji je majstorski, pravovremeno prosledio loptu u kazneni prostor kroz sredinu, a Jovanović je izbegao ofsajd i u situaciji jedan na jedan savladao mladog Jovanovića – 0:3.

Natho je nastavio da “pakuje“, a Jovanović da pogađa u 65. minutu, kada je Izraelac odlično centrirao sa leve strane, a Jovanović iskoristio lošu reakciju golmana Vukašina Jovanovića koji je istrčao u prazno i udarcem glavom poslao loptu u mrežu za 0:4.

 


Nedugo zatim je i Zahid zatresao mrežu, ali taj gol nije bio priznat zbog ofsajda.

Do kraja, Partizan je rutinski završio posao i upisao drugu pobedu u prva dva kola Superlige.

Be the first to comment on "PARNI VALJAK POKORIO UB: Natho dirigovao, Partizan demolirao Jedinstvo!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*