SA POLA GASA: Partizan RAZNEO Spartak i otišao u polufinale!

Košarkaši Partizana porazili su ekipu subotičkog Spartaka rezultatom 91:69 u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.

Ovo je bio prvi meč ovogodišnjeg izdanja srpskog kupa i Partizan je više nego ubedljivo slavio nad Spartakom i opravdao ulogu favorita.

Partizan će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Crvene zvezde i Borca koji se igra u četvrtak od 18 časova.

Spartak se dobro držao tokom prve četvrtine, u jednom trenutku je uspeo i da povede sa 13:11 nedugo posle povrede Tristana Vukčevića koji je iskrenuo skočni zglob, ali koji se kasnije pred kraj poluvremna vratio u igru.

Partizan je do kraja prve četvrtine poveo sa sedam poena razlike, a od početka druge trener Obradović je na teren poslao najjaču petorku u sastavu Egzum, Panter, Naneli, Ledej i Lesor.

Ta petorka je razliku brzo uvećala na 19 poena prednosti i sa tom prednošću su crno-beli otišli i na poluvreme – 53:34.

Početkom treće deonice Spartak je uspeo da priđe na trinaest poena razlike, bilo je 56:43, ali je posle četiri minuta igre Anđušić pogodio trojku i ponovo uvećao vođstvo crno-belih.

Subotičani se i dalje ne predaju, na tri i po minuta pre kraja treće četvrtine Spartak je prišao na 64:52, ali Partizanu nije dugo trebalo da razliku vrati na onu s kraja prvog poluvremena.

U uvodnim minutima poslednje deonice crno-beli su poveli sa 22 poena razlike – 77:55, utakmica je tada bila rešena, a na dva i po minuta pre kraja meča ovacijama su pozdravljena dvojica debitanata u ekipi Partizana – tinejdžeri Mikić i Drezgić koji su dobili priliku da odigraju prve minute u seniorskom timu crno-belih.

Sava Drezgić je uspeo i da upiše svoje prve poene, pa je njegova radost zbog debija bila još veća.

Na kraju, Lesor je bio najefikasniji u Partizanu sa 17 poena, Ledej i Anđušić su upisali po 14, Avramović 13 poena.

U ekipi Spartaka najbolji su bili Bojić sa 17, Danilović sa 15 i Jugović sa 13 poena.

Be the first to comment on "SA POLA GASA: Partizan RAZNEO Spartak i otišao u polufinale!"