PRELAZ U TURSKOJ: Zvezda preokrenula Dinamo!

Nova provera na pripremama.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Dinamo iz Tbilisija u četvrtom pripremnom meču u turskoj Antaliji.

Zvezda je slavila sa 3:2, u zanimljivom meču posle tri preokreta, i to golom Mirka Ivanića u završnoj fazi meča.

Crveno-beli su posle pobeda nad Lehijom (3:1), Nefčijem (1:0) i Koprom (1:0), uspeli da upišu i četvrtu.

Prvu šansu na meču sa Dinamom propustio je Kings Kangva koji je doduše dao gol, ali je Aleksandar Pešić bio u ofsajdu, pa je pogodak poništen.

Tim iz Beograda je poveo 1:0 golom Aleksandra Pešića u 30. minutu, kada je Kangva presekao akciju rivala, a mladi Jovan Mijatović poslao fantastičan pas za napadača Zvezde.

Dinamo nije dugo čekao na izjednačenje pošto je već u 35. minutu Nikola Vasiljević reagovao nešto slabije na šut Omara sa preko 25 metara.

Gruzijski tim je još manje čekao na preokret, pošto je već u 38. minutu upisao gol za 2:1. Strelac je bio Kalveš posle kombinacije Kamare i Malija.

Na drugi gol Zvezde se čekalo do 53. minuta kada je Pešić dao svoj drugi gol. Aleksandar Katai je poslao loptu Jegoru Prucevu, ovaj ju je poslao u peterac, gde se Pešić dobro snašao za 2:2.

Konačan rezultat postavio je Mirko Ivanić pogotkom u 75. minutu kada je posle kornera pokupio odbitak i desnom nogom je plasirao u donji desni ugao gola Dinama za 3:2.

Be the first to comment on "PRELAZ U TURSKOJ: Zvezda preokrenula Dinamo!"