VIŠE SREĆE NEGO PAMETI: Francuska se provukla u polufinale, Kejn tragičar!

Fudbaleri Francuske poslednji su polufinalisti Mundijala u Kataru.

U velikom derbiju svetski prvaci su na stadionu Al Bajt pobedili Englesku sa 2:1 (1:0).

Tako će u polufinalu odmeriti snage protiv Maroka koji je nešto ranije eliminisao Portugal (1:0).

Bila je to odlična, veoma uzbudljiva utakmica sa šanse na obe strane, nije izostala ni očekivana drama, a Francuzi su za nijansu bili koncentrisaniji u finišu akcija i to je presudilo da odu dalje.

Počelo je u veoma dobrom ritmu, ali je Francuska uspela prva da dođe do prilike.

Igrao se 11. minut kada je posle centaršuta sa desne strane Olivije Žiru zahvatio loptu glavom u padu, ali nedovoljno da ozbiljnije ugrozi gol Pikforda.

Ipak, nije se dugo čekalo na gol Francuza, pao je već u 17. minutu.

I to kada su Englezi, koji su do tada delovali veoma sigurno pozadi, uhvaćeni na spavanju.

Orelijen Čuameni se odlučio na udarac sa 25 metara, Pikford to nije očekivao, bio je to snažan udarac u desni donji ugao i mreža Engleske se zatresla!

Luk Šo je u 20. minutu slabo izveo prekid sa 18 metara, dok je Hari Kejn dva minuta kasnije zaustavljen u poslednji čas, Loris je istrčao i odbranio njegov udarac iz blizine.

U 25. minutu sporni momenat, kontakt Upamekana i Kejna na liniji kaznenog prostora, napadač Totenhema je pao.

Sudija Sampajo je konsultovao VAR i dao signal da se meč nastavi na veliku ljutnju igrača Engleske.

Pokušao je Kejn udarcem sa 25 metara u 29. minutu, ali je Loris to lepo odbranio, da bi minut kasnije Rabio otklonio opasnost posle velike gužve u petercu.

Do odlaska na odmor samo još pokušaj Mbapea u 39. minutu, ali je šutirao veoma loše.

Engleska je krenula silovito početkom drugog dela, šut Belingema u 47. minutu odbranio je Loris na sjajan način, da bi i Megvajer pokušao glavom minut kasnije.

Međutim, u 52. minutu Čuameni je srušio Saku u kaznenom prostoru, Sampajo je pokazao na penal.

Hari Kejn je smireno, kapitenski izveo udarac i pogodio za 1:1.

Otvorilo je to novo poglavlje bolje igre Engleske, Saka i Kejn su dosta zadavali problema odbrani „trikolora“.

Hari Megvajer je u 70. minutu posle udarca glavom pogodio stativu, da bi dva minuta kasnije i Saka imao zicer, ali je sa šest metara uspeo da promaši.

Kazna za promašaje stigla je ubrzo, posle šanse koju nije iskoristio u 77. Olivije Žiru, uspeo je da narednu pretvori u gol.

I to samo minut kasnijem na centaršut Grizmana glavom je loptu poslao u mrežu Pikforda za 1:2.

Nije bio to kraj drame, u 82. minutu posle prekršaja nad Mauntom, sudija Sampajo je dosudio novi penal za Englesku.

Ipak, Hari Kejn je šutirao visoko preko gola i tako propustio veliku priliku da Engleze odvede do produžetaka.

Poslednju priliku za Gordi albion imao je Markus Rašford, ali je njegov sjajan slobodan udarac završio na golu, umesto u njemu..

Na kraju pobeda Francuza, koji su u potpunosti razočarali u ovom meču, ali su ti koji i dalje imaju šansu da odbrane titulu iz Rusije od pre četiri godine.

Be the first to comment on "VIŠE SREĆE NEGO PAMETI: Francuska se provukla u polufinale, Kejn tragičar!"