England's Bukayo Saka, right, celebrates with England's Phil Foden, left, and England's Harry Kane after scoring his side's 3rd goal during the World Cup round of 16 soccer match between England and Senegal, at the Al Bayt Stadium in Al Khor, Qatar, Sunday, Dec. 4, 2022. (AP Photo/Ariel Schalit)

Fudbaleri Engleske savladali su Senegal rezultatom 3:0 i tako prošli u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Tamo će ih čekati Francuska (10. decembra), koja je ranije u toku dana pobedila Poljsku rezultatom 3:1.

Gordi Albion je opravdao ulogu favorita protiv šampiona Afrike, a činjenica je i da se od Siseove ekipe očekivalo više.

Doduše, sasvim solidno su izgledali do pred kraj prvog poluvremena, kada su potpuno potonuli i bili na konopcima.

U 23. minutu tražili su i penal posle igranja rukom Stonsa u svom šesnastercu, međutim, lopta je štopera Engleske pogodila prvo u telo, te se VAR nije oglašavao.

Najozbiljniju šansu Senegal je imao u 32. minutu, kada je Sar proigrao Diju, koji je šutirao snažno, ali je Pikford poput rukometnog golmana intervenisao.

Englezi su do vođstva stigli u 39. minutu. Dobro su kombinovali po levoj strani Kejn i Foden, da bi potom istrčao Belingem, asistent kod pogotka.

Vratio je loptu u sredinu šesnaesterca, gde je natrčao Henderson i levom nogom savladao Mendija.

Prvo poluvreme je ubrzo bilo produženo dva minuta, ali sudija je odlučio da pusti kontru Engleske da se završi u trećem minutu nadoknade.

Belingem je pokrenuo napad, dodao Fodena, koji je prosledio Kejnu, a ovaj rutinski savladao Mendija.

Sise je reagovao na poluvremenu sa trostrukom promenom, ali nije mu mnogo pomoglo.

Već u 57. minutu Engleska stiže do novog pogotka, a strelac je ovoga puta bio Bukajo Saka.

Šo je uzeo loptu na svojoj polovini, da bi Foden, posle kombinacije sa Kejnom, stigao sa leve strane do šesnaesterca, a onda proigrao Saku, koji je rutinski „bocnuo“ loptu preko Mendija, koji je već bio na zemlji.

Očekivano i iskusno vicešampion Evrope je odradio posao do kraja utakmice i s vremena na vreme pretio.

Senegal je pokušavao da stigne makar do počasnog gola, pokušavao je Sar, ali promene rezultata više nije bilo.

Be the first to comment on "ČEKA NAS SPEKTAKL: Razigrana Engleska smoždila Senegal i zakazala duel sa Francuskom!"