POLJACI SE IZVUKLI: Ščesni zaustavio hrabre Saudijce!

Fudbaleri Poljske načinili su veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu na Mundijalu u Kataru.

U meču drugog kola Grupe C pobedili su Saudijsku Arabiju sa 2:0 (1:0) i tako sada imaju četiri boda.

Saudijcima je ostalo da u poslednjem kolu pokušaju da protiv Meksika prođu dalje.

Na krilima pobede nad Argentinom, Saudijska Arabija je krenula ofanzivno i u ovaj meč.

Imali su inicijativu u prvih 20 minuta, nametnuli su jak tempo, da bi u 13. minutu Mohamed Kano pokušao snažnim udarcem, ali je Ščensni vrhom prstiju izbio loptu preko prečke.

Poljaci su za svega tri minuta, od 16. do 19. zaradili tri žuta kartona, da bi zaigrali nešto bolje u nastavku prvog dela.

Bijelik je u 26. minutu imao priliku, ali je Al Šehri sprečio gol.

Ipak, 13. minuta kasnije nije bilo spasa Saudijcima, akcija Keša i Levandovskog završila se asistencijom napadača Barselone Pijotru Zijelinskom koji je sa pet metara zakucao loptu pod prečku.

Levandovski je u 41. minutu mogao da povisi na 2:0, bio je neprecizan da bi posle gledanja VAR snimka u poslednjem minutu prvog dela sudija Sampajo iz Brazila dosudio penal za Saudijsku Arabiju.

Maestralno je reagovao golman Poljske Vojićeh Ščensni – prvo je odbranio udarc Al Davsarija sa bele tačke, a potom i Al Breika koji je natrčao na odbijenu loptu, pa je Poljska na odmor otišla sa minimalnom prednošću.

Krenuli su igrači Saudijske Arabije žestoko i u nastavku, u 55. minutu su imali veliku priliku, posle gužve, kada je Ščensni opet odbranio posle pokušaja Al Davsarija.

Pet minuta kasnije Al Buraikan je imao novu šansu, bio je neprecizan sa svega nekoliko metara.

I onda dve kolosalne šanse Poljaka – prvo je u 63. minutu Arkadijuš Milik pogodio prečku.

Tri minuta kasnije, još jednom Poljaci pogađaju okvir gola, sada je na loptu natrčao Levandovski, zatresla se stativa, nije imao sreće.

Na drugoj strani, Abdulhamid je pokušao u 78. minutu, za malo je bio neprecizan.

I onda, konačno Robert Levandovski.

Odlična kontra Poljaka u 82. minutu, Levandovski je izbio pred gol protivnika, zaobišao čuvara i rutinski zatresao mrežu za trijumf Poljske.

Be the first to comment on "POLJACI SE IZVUKLI: Ščesni zaustavio hrabre Saudijce!"