IRAN NADIGRAN: Fenomenalna Engleska deklasirala protivnika

Fudbaleri Engleske sjajno su započeli takmičenje na Svetskom prvenstvu u Kataru.

U prvom meču Grupe B na Kalifa stadionu u Dohi, izabranici Gareta Sautgejta savladali su reprezentaciju Irana sa ubedljivih 6:2 (3:0).

Gordi Albion je u potpunosti opravdao ulogu favorita u ovom susretu, dok je Iran odigrao daleko ispod očekivanja.

Od prvog minuta, Englezi su, kako je Garet Sautgejt i najavio pre meča, krenuli izuzetno ofanzivno.

Hari Megvajer je u osmom minutu imao prvu priliku, ali u tom napadu došlo je do sudara glavama golmana Irana Beiranvanda i Mađida Hoseinija, deblji kraj je izvukao čuvar mreže.

Desetak minuta je potrajao prekid, na kraju, Beiranvand nije mogao da nastavi meč i na teren je u 19. minutu morao Hosein Hoseini.

Nije to zaustavilo Engleze, u 30. minutu Mejson Maunt je najavio šta sledi Irancima, za malo je bio neprecizan.

Dva minuta kasnije Hari Megvajer je pogodio prečku, ali Engleska je ubrzo povela.

Igrao se 35. minut kada je posle centaršuta Luka Šoa, Džad Belingam sjajno skočio i udarcem glavom lobovao istrčalog Hoseinija za 1:0.

Već u 43. minutu, Engleska je imala dva gola prednosti.

Volej Bukaja Sake sa 15 metara bio je neodbranjiv, 2:0.

Nije se još ni stišala radost engleskih navijača kada su igrači Gordog Albiona postigli i treći pogodak.

U prvom od 14 minuta nadoknade prvog dela, posle centaršuta Harija Kejna sa desne strane, pravovremeno je utrčao Rahim Sterling i smestio loptu u mrežu na bližoj stativi – 3:0 za miran odlazak na odmor.

Nisu igrači Engleske stali ni u nastavku – iako s upola snage stigli su da uvećaju prednost.

Prvo je Bukajo Saka u 62. minutu povisio na 4:0, da bi tri minuta kasnije igrač Porta Mehdi Taremi uspeo da smanji prednost Engleske na 4:1.

Ubedljiva prednost dala je Garetu Sautgejtu da od 70. minuta izvrši brojne izmene i u prvom kontaktu sa loptom, Markus Rašford je u 72. minutu, na pas Kejna postigao i peti gol za Englesku.

Kada je Džek Griliš pogodio u 90. minutu za 6:1, mnogi su posumnjali na ofsajd poziciju, ali sve je bilo čisto i gol je priznat.

Nepotrebno je sudija iz Brazila Santos produžio meč za još 13 minuta, dovoljno da posle gledanja VAR snimka dosudi i penal za Iran u poslednjem napadu.

Taremi je bio precizan, poslao je loptu u donji levi ugao za konačnih 6:2.

Be the first to comment on "IRAN NADIGRAN: Fenomenalna Engleska deklasirala protivnika"