ŠOK U PARIZU: Novak imao sve u svojim rukama, pa izgubio finale od Runea!

Tanjug/AP

Novak Đoković izgubio je u finalu Mastersa u Parizu od Holgera Runea rezultatom 3:6, 6:3, 7:5.

Srpski teniser nije uspeo da slavi po sedmi put u Bersiju, gde je poraz u meču za trofej doživeo samo od Karena Hačanova pre četiri godine.

Runeu je ovo bilo treće finale u tri sedmice. Osvojio je Stokholm, dok je u Bazelu doživeo poraz.

Dobro se pokazao u susretu sa favorizovanim rivalom, koji je imao set prednosti i tri brejk lopte, međutim, Holger je pokazao zrelost i nesalomivi duh.

Odlično je odigrao drugi set, osvojio ga, u odlučujućem imao brejk zaostatka, ali ni to mu nije smetalo da od meča napravi dramu.

Izdržao je pritisak, a onda u 12. gemu trećeg seta do odlučujućeg brejka stigao osvojivši četiri poena zaredom.

Ovo mu je treća titula u sezoni, generalno u karijeri, nakon onih u Minhenu, te spomenutom Stokholmu.

Do pehara, ali i 10. mesta na ATP listi, Rune je stigao spasivši šest brejk lopti u gemu u kojem je servirao za meč. Iskoristio je svoju drugu priliku i ostvario najveći trijumf u karijeri.

Novak je na podbacivanju novčića dobio priliku da bira i servira prvi, a taj gem protekao je uz malo komplikacija.

Imao je Đoković 40:0, ali je dozvolio rivalu da se vrati, tako da je moralo da se igra na razlike. Ipak, sa dva dobra servisa izbegao je problem.

Sličan je bio i Runeov uvodni gem, samo što su mu servisi pomogli pri rezultatu 30:30.

Naredni Novakov servis gem bio je značajno sigurniji, da bi u četvrtom stigao da napravi ključni brejk u prvom periodu.

Dosta mu je pomogao i 19-godišnji Danac sa dve duple servis greške. Malo je zaspao i voz u prvom setu mu je pobegao.

Đoković je vezao tri gema, niz mu je Rune prekinuo, ali je do kraja seta srpski as rutinski sačuvao servis i za 36 minuta igre poveo, 6:3.

Imao je Novak šansu da potpuno slomi rivala na startu drugog seta, ali nije uspeo da iskoristi tri vezane brejk lopte.

Kod prve je bio naročito blizu brejka, ali se Rune izvukao u tom momentu, baš kao i u nastavku ovog iscrpljujućeg maratonskog gema.

Kazna za Novaka je stigla odmah zatim. Rune je stigao do prve brejk lopte na meču i oduzeo servis Đokoviću, koji je napravio neiznuđenu grešku.

Interesantno, Đoković se na ovom turniru, do tog momenta, susretao sa pet brejk lopti i nijednu nije uspeo da spasi.

Ni u trećem gemu drugog seta nije izostajala drama, no usled izostanka brejk lopti, bila je svakako manja nego u prva dva.

Đoković je lovio brejk ili makar šansu za isti, ali bio je daleko od njega, pošto je Rune rutinski sačuvao svoj servis i posle 44 minuta uzvratio istom merom 16 godina starijem rivalu, 6:3.

Obojica su bili sigurni na početku odlučujućeg seta, da bi u četvrtom gemu, baš kao u prvom setu, Novak stigao do brejka.

Dobio je tri vezane prilike, Rune je prvu spasao asom, ali je odmah potom napravio duplu grešku.

I kada se očekivalo da je Novak odradio veći deo posla, usledio je ribrejk. Imao je Rune na 30:0 mrežu na svojoj strani, dok je Đoković na đusu imao dva zicer udarca, koja je promašio, te je kazna bila neminovna.

Usledila je dramatična završnica, najpre je Rune napravio brejk u 11. gemu, tako što je vezao četiri poena, da bi se u narednom suočavao sa čak šest prilika za ribrejk.

Između njih je imao prvu, a onda i drugu meč loptu, koju je iskoristio, te tako nakon Vavrinke, Hurkača, Rubljova, Alkarasa i Feliksa Ože-Aljasima pobedio još jednog Top 10 igrača.

Novaka sada čeka Završni masters u Torinu (13-20. novembar), gde će Rune biti prva alternativa, ako još neko odustane.

Be the first to comment on "ŠOK U PARIZU: Novak imao sve u svojim rukama, pa izgubio finale od Runea!"