IZ AMBISA DO BODA: Čudesni Dijabate vodio Partizan do remija u Češkoj!

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Slovackom u Češkoj rezultatom 3:3, u prvom kolu Lige Evrope.

Partizan je u ovaj meč ušao sa ulogom favorita, ali je doživeo katastrofu za 22 minuta.

Crno-beli su gubili na poluvremenu sa 2:0 i imali igrača manje, a onda uz dosta nesreće ostali bez pobede.

Na samom početku utakmice se moglo videti da je Slovacko spremnije za utakmicu i već u 5. minutu pao je prvi gol.

Nisu crno-beli na vreme izašli u blok, pa je Jan Kalabiška primio loptu i sa oko 16 metara neometano šutirao tik uz desnu stativu – za 1:0.

Nastavio je domaćin da napada i posle postignutog gola, dok gosti nisu nikako mogli da otresu pritisak.

Dali su crno-beli gol u 17. minutu, ali je on poništen zbog duplog ofsajda, a onda novi „hladni tuš“.

U 20. minutu je statična odbrana Partizana zaspala, a to je iskoristio Kalabiška i postigao drugi gol na utakmici posle odbrane Popovića.

Samo dva minuta kasnije katastrofa je kompletirana.

Beliću je pao mrak na oči, pa je odlučio da bez razloga „pokosi“ Rajnbeka i time zasluži direktan crveni karton.

Do kraja prvog poluvremena srpski klub je bio statista, a Slovacko je stvaralo prilike. Ipak, na pauzu se otišlo „samo“ sa 2:0.

Ništa nije slutilo na to da će Partizan uopšte dati gol, a kamoli preokrenuti, ali to nije mislio Dijabate.

Dvadesetšestogodišnji Francuz je za samo pet minuta napravio ogromnu pometnju u redovima Slovackog i postigao čak dva gola.

Prvo je u 47. minutu udarac poslao direktno u Nujena, ali ga prevario time što je lopta zakačila jednog defanzivca domaćina.

Moglo je nedugo zatim da bude i 3:1 da je Holcer bolje šutirao, a onda novi šok u Uherskim Hradištima.

Dijabate prodire po levom boku, ulazi u sredinu i namešta se za šut.

Lopta opet kači nekoga i vara Nujena, dovoljno za 2:2.
Slovacko je bilo kao u transu u ovim trenucima i nimalo nije ličilo na tim koji je dominirao u prvom poluvremenu.

Česi su imali igrača više, ali je delovalo kao da imaju jednog manje.

Partizan je preokret kompletirao u 61. minutu kada je Rikardo postigao svoj 18. gol za crno-bele u Evropi.

Partizan je nastavio da igra smireno i iskusno i nije dopuštao protivniku da pokaže terensku nadmoć uprkos tome što je bio u manjku.

Usporen je ritam maksimalno, ali to nije bilo dovoljno.

Jedan fudbaler Slovackog je prvo promašio loptu posle kornera, a onda se ona odbila do Kadleca. Kadlec ju je skoro pa promašio celu, ali zahvatio dovoljno da se ona slučajno odbije od Kozaka i prevari Popovića – za 3:3.
Slovacko je imalo inicijativu do kraja meča, ali i nekoliko solidnih prilika, dok je Rikardo pogodio prečku.

Ipak, Partizan je uspeo da se odbrani i da izvuče bod iz Češke.

U drugom kolu Grupe D Lige konferencija, Partizan 15. septembra dočekuje Nicu, dok Slovacko gostuje Kelnu.

Be the first to comment on "IZ AMBISA DO BODA: Čudesni Dijabate vodio Partizan do remija u Češkoj!"