ČUDO U TBILISIJU: Španija na KOLENIMA!

Košarkaši Belgije pobedili su Španiju rezultatom 83:73 u 3. kolu Evropskog prvenstva.

Belgija, koja je nedavno u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo pobedila Srbiju u Beogradu, nanela je „crvenoj furiji“ prvi poraz na Evrobasketu.

Ta reprezentacija je upisala svoju drugu pobedu i izjednačila se na tabeli Grupe A sa Špancima i Crnom Gorom, a priliku da preuzme lidersko mesto na tabeli sada ima Turska koja od 19 časova igra sa Gruzijom.

Prva četvrtina nije bila lepa za gledanje i u njoj je postignuto samo 26 poena.

Belgijanci su imali pet poena prednosti, ali je Španija imala spreman odgovor u drugoj deonici.

Izabranici Serđa Skariola lako su došli do +9, ali onda ponovo pali, pa se na poluvreme otišlo u potpunom egalu (33:32).

Prava rezultatska klackalica viđena je u nastavku utakmice i obe ekipe su imale prednost po nekoliko puta, ali nijedna sa više od pet razlike.

Belgija je ključnu seriju napravila po ulasku u poslednjih nekoliko minuta, kada je sa 7:0 došla do +5 na dva minuta do kraja.

Mnogi su u tim trenucima očekivali buđenje od strane Španaca, aktuelnih svetskih prvaka koji na EP igraju u podmlađenom, desetkovanom sastavu.

Međutim, ono se nije desilo.

Zakucavanje Bilija Ernangomesa na 3.37 do kraja utakmice bili su poslednji poeni koje su Španci postigli.

Najbolji kod pobednika bio je Emanuel Lekomt sa 20 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Pjer-Antoan Žile je dodao 14 uz pet skokova i dve ukradene, a Retin Obasohan je imao 11. Ismael Bako je umalo imao dabl-dabl sa deset poena i devet uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani najbolji je bio Bili Ernangomes sa 18 poena (8/12) i četiri skoka.

Dvocifreni su još bili samo Huanćo Ernangomes i Lorenzo Braun sa po 11 poena. Bivši plejmejker Crvene zvezde upisao je i osam asistencija.

U četvrtom kolu Španija 6. septembra igra sa Crnom Gorom, dok se Belgija istog dana sastaje sa Turskom.

Be the first to comment on "ČUDO U TBILISIJU: Španija na KOLENIMA!"