CRNOGORCI BESNI: Sudije pogurale Tursku do pobede!

Košarkaši Turske su rezultatom 72:68 pobedili Crnu Goru posle dramatične završnice u prvom kolu Evrobasketa.

Utakmicu je obeležila dramatična završnica uz jednu sumnjivu sudijsku odluku na štetu Đetića.

Utakmica je vrlo lako mogla da ode na obe strane, ali i da pitanje pobednika bude rešeno dosta ranije jer su oba tima imali poveće prednosti.

Ipak, na kraju Turska ide na vrh Grupe A sa Španijom, a Crna Gora na dno sa Bugarskom.

Prva četvrtina prošla je u potpunom egalu, a Crnogorci, predvođeni Popovićem i Mihailovićem, bili su bolji rival i došli do prednosti.

Uspeli su formalni gosti da dođu i do +7 u ranom delu druge deonice, ali je Turska imala ekspresan odgovor.

Larkin je ušao u ritam, pogodio dve trojke u nizu, a nedugo zatim je serija Turaka iznosila 12:0.

Na poluvremenu je bilo 41:31.

Crnogorci su fantastično počeli drugo poluvreme i posle nekoliko minuta napravili potpuni preokret.

Turska se, kao i u drugoj deonici, nije predavala i munjevito je vratila prednost na svoju stranu.

Egal Turske i Crne Gore viđen je tokom cele poslednje deonice, a Crnogorce je vukao neverovatni Bojan Dubljević koji je pogađao trojke kao od šale.

Ušlo se u dramatičnu završnicu u kojoj je viđeno… svašta.

Prvo je Peri bacio loptu u aut jer je video Atamana u crvenoj majici i pomešao ga sa saigračima.

Usledio je koš iz teške pozicije Korkmaza za +1 na 24 sekunde do kraja.

Crnogorci su imali napad, Mihailović je promašio otvoren šut, skok ubeležio Simonović, ali onda napravio sumnjiv faul u napadu.

Balkanska reprezentacija se bunila, bila je besna, ali promene odluke nije bilo. Da situacija bude još lošija, nisu uspeli ni da naprave faul u narednih pet sekundi, pa je Korkmaz to kaznio trojkom sa pola terena.

U 2. kolu Grupe A Turska igra protiv Bugarske 3. septembra, dok istog dana Crna Gora odmerava snage sa Belgijom.

Be the first to comment on "CRNOGORCI BESNI: Sudije pogurale Tursku do pobede!"