POLITIKA ILI SPORT: Dva naša kluba u Evroligi

FOTO: KK Crvena zvezda

Već godinama Srbija čeka da u Evroligi ima dva predstavnika, ali po pisanju „Kurira“ došao je kraj nadanjima!

Boje naše zemlje u elitnom klupskom takmičenju će iduće godine braniti Crvena zvezda i Partizan.

 


Kako se saznaje predstavnici Evrolige su tokom boravka u Beogradu, zbog završnog turnira, istakli spremnost da pored šampiona ABA ligu naredne godine predstavlja još jedan tim sa ovih prostora. Odnosno, da ove jedan srpski klub dobije specijalnu pozivnicu.

Ključ u čitavom „poslu“ je odluka Evrolige da iz takmičenja izbaci ruske klubove. To je našem regionu otvorilo šansu da dobije još jednog predstavnika među elitom. Pitanje je samo koji klub će dobiti specijalnu pozivinicu.

Nezavnično, tri su kandidata za upraženjeno mesto u Evroligi. Valensija je gotovo izgubila šanse zbog velikog broja španskih klubova u eliti. Bursa bi imala ozbiljne šanse da nije u sred sezone smanjivala budžet i pokazala da nema tim na koga ga Evroliga može osloniti kao pouzdan. Knjiga je spala na jedno slovo – predstavnika AB lige, Zvezdu ili Partizan.


Be the first to comment on "POLITIKA ILI SPORT: Dva naša kluba u Evroligi"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*