ČEKA NAS SPEKTAKL: Partizan dobio rivala u polufinalu ABA lige!

Košarkaši podgoričke Budućnosti poslednji su polufinalisti sezone u ABA ligi.

Izabranici Aleksandra Džikića su i u drugom meču savladali FMP, ovog puta u Železniku rezultatom 79:74 i zakazali polufinalnu seriju protiv Partizana. Drugi par činiće Crvena zvezda i Cedevita Olimpija.

FMP je fantastično počeo meč vođstvom od 12:0, ali je Budućnost već do kraja prve deonice preokrenula rezultat.

U drugoj četvrtini se nastavila rezultatska klackalica, ali je domaći tim na poluvremenu vodio rezultatom 46:40.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Budućnost dozvolila protivniku samo 10 postignutih poena i napravila preokret koji je do kraja materijalizovala.

U samoj završnici bili je 72:72, ali su Podgoričani uspeli da sa četiri vezana slobodna bacanja dođu do +4 i tako prelome utakmicu.

Najefikasniji igrač susreta bio je Danilo Tasić sa 17 poena i devet skokova, uz četiri asistencija, Radonjić je domaćima dodao 14 poena, a Ezundu 10.

U pobedničkom taboru Džastin Kobs je imao 16 poena, Vladimir Micov 12, a Marko Jagodić-Kuridža 11.

Be the first to comment on "ČEKA NAS SPEKTAKL: Partizan dobio rivala u polufinalu ABA lige!"