KATASTROFA ZA SADIKA: Bivši napadač Partizana ostao bez ostvarenja sna!

Fudbaleri Nigerije nisu uspeli da se plasiraju na četvrto uzastopno Svetsko prvenstvo.

Super orlovi su na svom terenu u Abidžanu odigrali nerešeno 1:1 protiv Gane. Pošto je u prvom meču u Akri bilo 0:0, zbog gola u gostima plasman u Katar izborila je Gana.

Gosti su poveli na samom startu meča pogotkom Tomasa Partija. Ipak, u 22. minutu Trost-Ekong poravnava na 1:1.

Nigerijci su uspeli u 34. minutu preko Osimhena uspeli da postignu još jedan pogodak, ali ga je VAR poništio zbog ofsajda. Domaćin je poptuno dominirao u prvo poluvremenu, imao je čak 11 šuteva naspram jednog koliko je imala Gana.

U drugom poluvremenu Nigerija je ponovo bila bolji rival, ali nikako nije mogla do gola. U završnici meča na teren je ušao i bivši napadač Partizana Umar Sadik, ali ni on nije uspeo da pomogne svojim saigračima, pa je Gana otišla na Svetsko prvenstvo.

Gana se tako posle osam godina vraća na Mundijal, a ujedno je postala i prva afrička reprezentacija koja je izborila plasman u Katar.

Be the first to comment on "KATASTROFA ZA SADIKA: Bivši napadač Partizana ostao bez ostvarenja sna!"