SENZACIJA U AMSTERDAMU: Tadić i Ajaks u SUZAMA!

Fudbaleri Benfike eliminisali su Ajaks u osmini finala Lige šampiona, pobedom u Amsterdamu od 1:0.

„Orlovima“ je to bilo dovoljno, da nakon lisabonskih 2:2, iz takmičenja izbace tim, koji je kao kapiten predvodio Dušan Tadić.

Pobedonosni gol za Benfiku postigao je Darvin Nunjes u 77. minutu.

On je iskoristio centaršut Alehandra Grimalda, glavom šutirao, a posao mu je dodatno olakšao i golman Onana koji je istrčao i „zaplivao“ u prazno.

Fudbaleri Ajaksa su dominirali tokom prvog poluvremena. Gotovo dve trećine vremena su držali loptu u svom posedu i uputili devet udaraca ka golu Odiseasa Vlahodimosa, ali je falila realizacija i smirenost u poslednjoj trećini.

Poništen je „kopljanicima“ pogodak u sedmom minutu. Međutim, ofsajd Sebastijana Alea na asistenciju Dušana Tadića je bio očigledan uprkos protestima napadača iz Obale Slonovače.

Nakon primljenog gola, Ajaks je pokušavao da izbori bar produžetak, ali prave šanse su izostale.

Imao je Brobi u osmom minutu nadoknade stopostotnu šansu posle sjajnog proigravanja Tadića, ali je iz sjajne pozicije loše šutirao, pa je Vlahodimos odbranio. Pomoćni sudija je potom digao ofsajd zastavicu, ali da je napadač Ajaksa pogodio mrežu, VAR bi doneo krajnju odluku.

Benfika će se naći na žrebu za četvrtfinale, koji je na programu u petak u Nionu

Be the first to comment on "SENZACIJA U AMSTERDAMU: Tadić i Ajaks u SUZAMA!"