JOKIĆ RAZBIO KINGSE: – Dabl-dabl za novu MVP partiju

Srpski centar Nikola Jokić odigrao je još jednu sjajnu partiju, ovog puta u pobedi Denver Nagetsa nad Sakramento Kingsima u gostima 106:100.

Jokić je do pobede Denver predvodio dabl-dabl učinkom od 38 poena i 18 skokova.

Aktuelni MVP dodao je i sedam asistencija, ukradenu loptu i dve blokade.

Šutirao je 15/22 za dva, 0/2 za tri i 8/9 sa linije za slobodna bacanja.

Na parketu je proveo 35 minuta i imao +6 u +/- kategoriji.

Denver je odigrao odlično prvo poluvreme.

Imali su tri poena prednosti posle prve četvrtine i +12 na poluvremenu, pa je delovalo da će Nagetsi lako izaći na kraj sa Kingsima, koji su igrali bez Domantasa Sabonisa, koji je suspendovan zbog svađa su sudijama na prošlom meču.

Slabo su Nagetsi ušli u treću četvrtinu i na kraju su za 12 minuta postigli samo 17 poena i dozvolili Kingsima da se vrate na -3.

Na šest minuta do kraja su Kingsi poveli, zahvaljujući rukiju Devionu Mičelu, a onda je trojka Ostina Riversa sve pokrenula i Denver se probudio.

U poslednja dva minuta, Jokić preuzima odgovornost, pogađa uz faul za +4 i na kraju slobodnim bacanjima privodi meč kraju.

Jokića su pratili Monte Moris sa 20 poena i sa po 11 Gordon i Forbs.

Na drugoj strani istakao se Dieron Foks sa 32 poena i 10 asistencija.

Barns je dodao 17, Trej Lajls 14 poena i devet skokova.

Utakmicu Lietkabelis – Partizan možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

Be the first to comment on "JOKIĆ RAZBIO KINGSE: – Dabl-dabl za novu MVP partiju"