PRED VEČITI DERBI: Stigla sjajna vest za Partizan!

Rival crno-belih se nije proslavio.

Fejnord je u derbi meču 24. kola Eredivizije izgubio sa 2:1 na gostovanju AZ Alkmaru.

Roterdamersi su se ovim porazom su sebi sveli šanse na minimum da mogu da stignu do šampionske titule, pa im predstoji žestoka borba za drugu i treću poziciju.

Partizanov rival u osmini finala Lige konferencija je posle 19 miunta gubio sa 1:0. AZ je dobi penal, a Karlson ga je pretvorio u gol.

U 30. minutu fudbaleri Fejnorda prave još jedan penal, a Karlson još jednom postiže pogodak za velikih 2:0. Nedugo posle ovoga Alkmar stiže i do trećeg gola, ali on je, na sreću gostiju, poništen zbog ofsajda De Vita.

Fejnord uspeva u drugom poluvremenu da smanji na 2:1 golom Getruide u 52. minutu. Dominirali su gosti iz Roterdama u nastavku, imali nekoliko prilika, ali nisu uspeli da stignu barem do boda.

Sigurni smo da će Aleksandar Stanojević i njegovi saradnici izvući pouke iz ovog meča, a jedno je jasno, Fejnord uopšte nije nikakav bauk i Partizan ima dobre šanse da ga eliminiše i prođe među osam najboljih timova Lige konferencija.

Be the first to comment on "PRED VEČITI DERBI: Stigla sjajna vest za Partizan!"