OHI NE STAJE: Norvežanin rešeta, Zvezda preokrenula LASK!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su austrijski LASK 2:1 (2:1) u drugoj proveri na pripremama u Antaliji.

Preokretom za osam minuta u prvom poluvremenu, prvak Srbije je došao do prvenca u Turskoj.

Tada su u 32. i 39. minutu pogađali Ohi Omoidžuanfo i kapiten Aleksandar Katai. Prethodno je, u 17. minutu, za ekipu iz Linca pogodio Husein Balić.

Nakon remija sa Mariborom (1:1), kada je takođe Ohi bio strelac, sada su izabranici Dejana Stankovića došli do prve pobede ove zime.

Crvena zvezda je, kao i protiv Maribora, morala da kreće iz minusa.

Uvertiru u vođstvo austrijskog tima dao je Slavoljub Srnić kada je pogodio prečku sa svega pet metara, a morao je da bude smireniji.

U jeku incijative crveno-belih pukla je kontra rivala, Balić je sa polovine pobegao Rodiću, Dragović je bio rezervisan i dao mu je prostor, a krilo LASK-a savladalo Popovića za 0:1.

Minus nije sputao ekipu Stankovića, Ohi je pogodio stativu ubrzo, da bi bio efikasan i drugi meč.

Odlično je sačekao loptu Ivanića u prostor, pobegao je kompletnoj odbrani i realizovao zicer.

Samo sedam minuta kasnije slična situacija, Ivanić je ponovo bio u ulozi asistenta, ali sada za Aleksandra Kataija, koji je pogodio suprotan ugao.

U nastavku je Zvezda mogla da uveća razliku, Ohi je imao zicer na startu drugog poluvremena, ubrzo je i Ivanić bio u šansi, ali je golman LASK-a Šlager u oba navrata izašao kao pobednik.

Najbliži izjednačenju Austrijanci su bili u 57. minutu, ali je Popović istrčao i odbranio udarac.

Do kraja nije bilo uzbuđena i Crvena zvezda je upisala prvenac na pripremama u Turskoj.

Be the first to comment on "OHI NE STAJE: Norvežanin rešeta, Zvezda preokrenula LASK!"